IVECO, Metallica'nın M72 Dünya Turu'nun Avrupa ayağında sürdürülebilir ulaşım sağlamak için çeşitli enerji kaynaklarını kullanan araçlarıyla destek veriyor.

Metallica'nın M72 Dünya Turu'nun Avrupa ayağında, grubun ekipman ve personel taşımacılığını sağlamak amacıyla doğal gaz, elektrikli ve yenilenebilir dizel motorlu araçlarla sürdürülebilir ulaşım çözümleri sunuyor. IVECO ve Metallica, CO2 emisyonlarını azaltma taahhüdüyle, konserlerin gerçekleşeceği toplulukları destekliyor.

MAN ‘Aslan Eğitimleri’ ile çalışanlarının beceri ve yetkinliklerini geliştiriyor MAN ‘Aslan Eğitimleri’ ile çalışanlarının beceri ve yetkinliklerini geliştiriyor

Iveco S Way Metallica 1

Yeni Nesil Araçlar ve Özel Tasarım

IVECO'nun Centro Stile tarafından Metallica'nın "72 Seasons" albümünden ilham alarak tasarlanan özel üretim kamyonlar, turnede kullanılacak. Bu kamyonlar, doğal gazlı, elektrikli ve yenilenebilir dizel motorlu araçlardan oluşan çoklu enerji filosuyla düşük emisyonlu ulaşım sağlayacak.

Konserlerde Düşük Emisyonlu Taşımacılık

IVECO, Metallica'nın Avrupa'daki dokuz durağında (Münih, Milano, Viyana, Helsinki, Kopenhag, Oslo, Clisson, Varşova ve Madrid) düşük emisyonlu ulaşım sağlayacak. Filoda yer alan araçlar, Shell'in düşük karbonlu yakıt çözümleriyle çalışacak.

Iveco S Way Metallica Livery Convoy1

Yarışma ve Özel Deneyimler

IVECO, Metallica ile ortaklığını kutlamak amacıyla, kamyon sürücülerine yönelik özel bir yarışma düzenliyor. Yarışmada sürücüler, Metallica müziği eşliğinde performans sergiledikleri videoları göndererek konser biletleri ve ödüller kazanma şansına sahip olacaklar. Ayrıca, IVECO'nun müşterileri ve çalışanları için 1.400'den fazla konser bileti ayrıldı.

Geleceğe Yönelik Taahhütler

IVECO Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, "Muhteşem Metallica ile yol almaktan mutluluk duyuyoruz. Shell'in düşük karbonlu yakıt çözümleriyle çalışan alternatif tahrikli araçlarımız, M72 Turu'nun Avrupa konserlerinde grubun karbon ayak izinin azaltılmasına katkıda bulunacak. Bu ortaklık, 2040 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşma taahhüdümüzü destekliyor." dedi.

Metallica, "IVECO Grubu ile ilk tanıştığımızda, bu proje için vizyonlarını, ulaşımın ve karbon emisyonlarının geleceğini nasıl değiştirmeyi hedeflediklerini gördük. Ortaklığımızı başlatmak bizim için inanılmaz!" açıklamasında bulundu.

Shell Avrupa Ticari Karayolu Taşımacılığı Genel Müdürü Janine Albrecht-Webb ise, "Shell, Shell BioLNG ve Shell Yenilenebilir Dizel gibi düşük karbonlu yakıtlar sağlayarak, yaşam döngüsü taşımacılığı emisyonlarını azaltmaya yardımcı olmak için IVECO ile iş birliği yapıyor." dedi.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU