6’ncı Ağır Vasıta, Treyler Zirvesi kapsamında yapılan panelde konuşan TREDER Başkan Yardımcısı Krone Ticari Araçlar A.Ş. Genel Müdürü Kartal Erköy, Krone Türkiye’nin bugüne kadar 50 milyon euroluk yatırım yaptığını ve 230 bin metrekarelik alanda üretim yaptıklarını, bu alanın 36 bin metrekaresinin ise kapalı alan olduğunu belirterek, markanın üretim süreçelerini anlattı. Erköy, üretim süreçleri kadar, üretilen treylelerlerin, yaratıcı çözümlerle sevk edilmesinin de büyük önem taşıdığını belirtti. 

Erköy, şunları söyledi: "Tire’den 31 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Daha büyük hedeflerin peşindeyiz. Daha fazla ülkeye ihracat yapmayı hedefliyoruz. Türkiye’de yıllar içeresinde otomotiv sektörü çok önemli konuma geldi. Bu durum tesadüf değil. Müthiş bir yan sanayi var. Yetkin ve genç işi gücü var. Yaklaşık 10 yıl içinde istihdamızı 7 kart artırdık. Kadın istihdamına da önem veriyoruz. Kadın mühendislerimizin oranı üçte bir. Bu konuyu çok önemsiyoruz. 

Schwarzmüller, KRONE Ticari Araç Grubu bünyesine stratejik ortak olarak dahil oluyor Schwarzmüller, KRONE Ticari Araç Grubu bünyesine stratejik ortak olarak dahil oluyor

Genç mühendisleri tesisimize davet ediyoruz ve eğitimler veriyoruz. Ar-Ge çalışmalarına Krone e treylerde rekora koşuyor. Avrupa ikinciliğini, birinciliğe yükseltmeyi hedefliyoruz.”

Editör: Ercan TOSUNOĞLU