Schmitz Cargobull, lojistik tecrübesiyle tanınan KRC Global Uluslararası Nakliyat'a 10 adet frigorifik yarı römork treyler teslim etti. KRC Global, 1980'li yıllardan bu yana Orta Doğu ve Avrupa'ya ihracat lojistiği hizmetleri sunuyor ve şirket; 'donuk yük', 'soğuk gıda' ürünleri ve yaş sebze meyve taşımacılığı konusunda uzmanlaş durumda. 

Taşımacılık operasyonlarına şirket sahibi Bülent Kıraç’ın 1980’li yılların başına dayanan lojistik tecrübesiyle başlayan KRC Global, ilk yıllarda kuru yük treyler ile 1987 yılından sonra ise frigorifik yarı römorklarla Türkiye'den Orta Doğu’ya yönelik gerçekleşen ihraç taşımalarda rol alıyordu. 

Şirket 2003 yılı itibariyle uluslararası taşımacılık rotalarına Balkanlar ve diğer Avrupa ülkelerini de ekleyerek operasyonel kapasitesini büyüttü. Günümüzde ağırlıklı olarak donuk yük, soğuk gıda ürünleri ve yaş sebze meyve taşımacılığı yapan KRC Global Uluslararası Nakliyat, bünyesindeki araçlarla Amerika ve Avrupa'da faaliyet gösteren firmaların yurtiçi dağıtımını yaparken, bir yandan ihracat taşımalarını da gerçekleştiriyor. 

Kıtalararası müşterilerinin, 12 farklı ülkedeki planlı taşımacılık operasyonlarını da üstlendiklerini söyleyen Bülent Kıraç, treyler yatırımlarına devam etmeyi planladıklarını ve filolarını kısa zaman içinde 50 adedin üzerine çıkaracaklarını açıkladı. 

Wielton Türkiye teslimatlarını ara vermeden sürdürüyor Wielton Türkiye teslimatlarını ara vermeden sürdürüyor

KRC Global'in, Schmitz Cargobull'dan satın aldığı frigorifik treylerlerin teslimatı kapsamında gerçekleşen törende, firmanın Sakarya'daki tesisinde Schmitz Cargobull Marmara Bölge Müdürü Oral Topçuoğlu, KRC Global'in sahibi Bülent Kıraç’a plaket takdim etti. 

Bülent Kıraç, teslimat sırasında yaptığı konuşmada, şunları söyledi: ‘’Şu anda Schmitz’in burada bulunması, fabrikasının Adapazarı’nda olması çok değerli bir fırsat. Bundan 15-20 yıl öncesine kadar Schmitz ürünlerine herkes ulaşamazdı. Gerekli finansman gücümüz olsa bile bu ürünleri kolay kolay tedarik edemezdik. Alabilen firma sayısı çok azdı. Şimdi ise Adapazarı fabrikasındaki üretimi ile bizlerin işlerini kolaylaştırıyor. Özellikle satış ve operasyonunda çalışan arkadaşların güler yüzlülüğü, yardımseverliği bizi daha çok mutlu ediyor. Bu bana biz Türk milletinin dahil olduğu her işe kattığı başarıyı tekrar hatırlattı.’’ 

Schmitz Cargobull Marmara Bölge Müdürü Oral Topçuoğlu ise ‘’Sayın Bülent Kıraç’ın takdir ve teşekkürlerini almak bizi çok mutlu etti. Lojistik sektöründe 40 yılı aşan tecrübesiyle adeta sektörün gerçek bir mihenktaşı olan KRC Global ile iş ortaklığımızı uzun yıllar devam ettirmenin temennisi içerisindeyiz.’’ diye konuştu. 

Editör: Ercan TOSUNOĞLU