Sağlık Lojistik, "Yeşil Lojistik Belgesi"ni almaya hak kazandı Sağlık Lojistik, "Yeşil Lojistik Belgesi"ni almaya hak kazandı

Murat Boğ, aynı zamanda Sarp Intermodal grup şirketleri arasına katılan Litvanya merkezli Logiva’nın CEO’su olarak da görev yapacak. Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Boğ, yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yine aynı alanda tamamladı.

Lojistik sektöründeki kariyerine 2002 yılında Ekol Lojistik’te başlayan Boğ, yaklaşık 17 yıl boyunca üst düzey görevlerde bulundu. Bu şirkette İş Planlama Uzmanı, Kontrat Lojistiği Operasyon Yöneticisi, Süreç ve İş Geliştirme Direktörü, Karayolu Genel Müdürü, Ülke Genel Müdürü gibi birçok alanda görev yapan Boğ, 2008-2019 yılları arasında şirketin İcra Kurulu Üyesi olarak da görev aldı. Son olarak küresel lojistik şirketi P&O Ferrymasters’ta Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Boğ, 10 ülkeye yayılan ‘Freight Management’ iş biriminin liderliğini üstleniyordu. Murat Boğ, entegre lojistik alanında müşteri-odaklı organizasyonel gelişim ve uluslararası operasyon yönetimi konusundaki uzmanlığı ile biliniyor.

Editör: TE Bilisim