NGL Lojistik, çekici ve treyler yatırımı yaptı, yeni hatları için istihdam sağladı

28 Ocak 2021
NGL Lojistik, çekici ve treyler yatırımı yaptı, yeni hatları için istihdam sağladı

NGL Lojistik CEO’su Ferhat Emanetoğlu, 2020 yılındaki büyüme sürecinin, 2021 yılında da devam edeceğini söyledi. 

NGL Lojistik; tüm taşıma modlarında hizmet veren lojistik firmaları arasında yer alıyor. Karayolu taşımacılığını özmal filosu ile organize eden NGL, Türkiye’deki faaliyetlerini İstanbul Ferhatpaşa, Çatalca, Bursa ve İzmir’de toplam 7 bin 500 metrekare depolama ağı ile gerçekleştiriyor.

Doğu Avrupa, Balkanlar, Baltık ve İskandinav ülkeleri başta olmak üzere, tüm Avrupa’ya karşılıklı haftalık parsiyel hatları özmal araçları ve senelik çalıştığı güvenilir tedarikçileri ile organize eden NGL, sektördeki parsiyel taşımacılığı alanında eksiksiz ve hızlı servisiyle fark yaratıyor.

NGL Lojistik CEO’su Ferhat Emanetoğlu, şirketleri açısından yaşadığımız ve tüm dünyayı derinden etkileyen pandemi koşullarında lojistik sektörünü ve şirketlerinin bu süreçteki performansını değerlendirmesinin yanı sıra 2021 yılı hedeflerini de anlattı.

Ferhat Emanetoğlu, 2020 yılını salgına rağmen büyüme ile kapattıklarını belirterek, “Yaptığımız araç yatırımları, açmış olduğumuz yeni hatlar için sağladığımız istihdam ile 2021 yılında da büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

Pandemi koşullarında taşımacılık sektörünü ve NGL‘nin 2020 yılını değerlendiren Emanetoğlu, “Türkiye’nin özellikle Avrupa ile olan taşıma faaliyetlerinde ülkelere göre farklılıklar ile beraber sektörel bazda yükselişte ve azalışta olan ürünler bulunuyor. Örneğin, İtalya hattı özelinde ve otomotiv sektöründe ciddi sıkıntılar baş gösterdi. Bununla beraber hijyen ve sağlık ürünleri ve ilerleyen günlerde önemi daha da artacak olan soğuk tedarik zinciri taşımalarında üretim ve bu ürünlerin taşınmasının önemi çok arttı. Sektörümüzün öneminin pandemi döneminde yaşamsal faaliyetler için ne kadar önemli olduğu anlaşılmakla beraber, bu organizasyonu doğru yapan firmaların işlerini ve istihdamı ne derece arttırmış olduğu verilerle ortada.” dedi.

Çekici ve treyler yatırımı yaptık, yeni hatlar için istihdam sağladık”

NGL olarak bakıldığında ise geçtiğimiz yılı yüzde 30 büyüme ile tamamladıklarını söyleyen Emanetoğlu, “Filomuza 10 adet Volvo çekici ve Serin markalı mega treylerleri katarak, açmış olduğumuz yeni hatlar için sağladığımız istihdam ile büyümemize 2021 yılında da devam edeceğimizin mesajını piyasaya veriyoruz.” diye konuştu.

Özel sağlık sigortası teminatı kapsamında aylık PCR testi tüm çalışanlarımıza yapıldı”

Ferhat Emanetoğlu, salgın sürecinde aldıkları önlemleri ise şöyle anlattı: “Mart-haziran ayları arasında tamamen evden çalışma yapıldı. Haziran’dan günümüze kadar gruplar halinde haftalık olarak işe gidip gelinmeye devam edildi. Beyaz yaka –mavi yaka ayırt etmeden bütün personelimiz her zamanki gibi can siperane çalışmalarıyla hem depo, kademe hem de yollarda işlerine devam ettiler. Alınan önlemler çerçevesinde ofis ve depolarımızda dezenfektan noktaları oluşturulup haftalık derin temizlik ve ilaçlama yapıldı. Çalışanlarımızı sağladığımız özel sağlık sigortası teminatı kapsamında aylık PCR testi tüm çalışanlarımıza yapıldı.”

“Sorunlara önlem alarak adımımızı atıyoruz”

Sınır kapılarında yaşanan sorunları aşmak için önlemler aldıklarını söyleyen Emanetoğlu, “Bu tarz kapı problemleri artık sektörümüzün uzun yıllardan beri süregelen sıkıntısı olduğundan yıllar içindeki tecrübe ve bilgi birikimimiz ile gecikmeleri en aza indirmek için gerekli tedbirlerimizi biz henüz bu sorunlar baş göstermeden alarak adımımızı atıyoruz. Öngörülerimiz sayesinde, özellikle bant üretimi yapan müşterilerimize çift şoförlü teslimat, minivan araçlarımız ile tüm Avrupa içinde 1 ile 3 gün arasındaki teslimatlar, havayolu kargo seçeneklerini organizasyonumuzun en başında müşterilerimize sunmaktayız. Bununla beraber grupaj müşteri yelpazemizin genişliğinden dolayı; çıkışlarımızı çoğunlukla haftanın her günü yapabilmekteyiz. Bu da termin sürelerimizin piyasa şartlarına göre rakiplerimizden daha kısa olmasını sağlamaktadır.” dedi.

Salgınla birlikte değişen koşul ve çalışma şartlarına bağlı olarak teknolojik yatırımlarımızı arttırdık”

Yaptıkları yatırımlar hakkında da bilgi veren Ferhat Emanetoğlu, filolarını güçlendirmeye devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi: 2020 aynı zamanda dijitalleşmenin de öneminin daha arttığı bir yıl oldu. Bu yüzden salgınla birlikte değişen koşul ve çalışma şartlarına bağlı olarak teknolojik yatırımlarımızı arttırdık. Araçlarımızın uydu takip sistemini yenileyip kullandığımız siber yönetim sistemimize entegre ettik ve bu sayede müşteri ve partnerlerimize hızlı ve doğru bilgiyi zamanında ulaştırdık.

Ferhatpaşa depomuzun kapasitesini 4 bin 500 metrekareye çıkardık. İzmir bölgesi tali depomuzun pandemi döneminde çalışma şartlarını iyileştirip 7-24 mal kabul ve yükleme boşaltmaya uygun hale getirerek daha verimli çalışma şartları oluşturduk.”

2021 yılının geçtiğimiz yıldan pek farklı olacağını düşünmüyorum”

2021 yılı öngörülerini de anlatan Emanetoğlu, 2021 yılının geçtiğimiz yıldan pek farklı olacağını düşünmediğini belirterek, değerlendirmesini şöyle tamamladı: “Özellikle Kovid-19 nedeni ile yaşanılan kısıtlamalar ve sektörel bazda üretimi, ithalat- ihracatı önem kazanacak sektörlere olan ilgimizi ve ürünlerin taşıması için gerekli olan altyapıyı kurmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz. Umarım küresel çapta yaşadığımız geçtiğimiz yılı, tarih kitaplarında çocuklarımıza ve torunlarıma anlatacağımız bir masal olarak hatırlar ve yaşadığımız bu tecrübe ile üzerinde yaşadığımız gezegenimizin sahibi değil onun bir parçası olarak doğaya ve kendisine saygı göstererek yaşamayı öğreniriz.

NGL Lojistik olarak bu bilinçle, önceliğimiz çevreci bir yaklaşımla hem çalışanlarımızın bu konuda bilincinin arttırılması için yapacağımız çalımalar hem de özmal kaynaklarımızın daha az karbon salınımı, depolarımızda daha fazla güneş enerjisi kullanımının arttırılması için kaynaklarımızı öncelikli olarak bu konuya ayırmayı hedefliyoruz.”

Ferhat Emanetoğlu kimdir?

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde İktisat bölümünü tamamlayan Ferhat Emanetoğlu, profesyonel kariyerine 2001 yılında başlayarak lojistik sektöründe önemli görevlerde bulundu. 2013 yılından itibaren NGL Lojistik Kurucu Ortağı ve CEO’ su olarak görevini sürdürüyor.

Evli ve 2 çocuk babası olan Emanetoğlu, İngilizce, İspanyolca ve Almanca biliyor.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN