PACCAR Parts’ın kapsamlı ürün yelpazesi sürekli genişlemektedir. Şu anda en az 180.000 üründen oluşan ürün yelpazesi ayrıca, elektrikli araçlara geçiş yapan taşıma sektöründeki firmaları desteklemek için son teknoloji ürünü elektrikli araç şarj cihazlarının tam bir serisini içeriyor. 

Yedek parça sektör değerlendirmesi

PACCAR Parts'ın ilk Parça Dağıtım Merkezi (PDC) 1973 yılında Renton, Washington'da açılarak Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve ardından dünya genelinde ek tesislerin önünü açtı. Bugün PACCAR Parts, dört kıtada 18 PDC işletmekte ve 315.000 m2 dağıtım kapasitesi sağlamaktadır. Ağustos 2022'de sevkiyata başlayan Louisville, Kentucky'deki en yeni PDC, ABD'nin orta, orta Atlantik ve güneydoğu bölgelerindeki bayiler ve müşteriler için parça erişilebilirliğini arttırdı. PACCAR Parts, Avrupa'da kıtadaki tüm DAF bayilerine tedarik sağlayan, kamyon parçaları endüstrisinde referans teşkil eden ve %99,99'dan az olmayan bir teslimat güvenilirliği sunan dört Parça Dağıtım Merkezi (Eindhoven, Leyland, Budapeşte, Madrid) işletiyor.

Koluman, Karbon Ayak İzi Akreditasyonu alan ilik otomotiv firması oldu Koluman, Karbon Ayak İzi Akreditasyonu alan ilik otomotiv firması oldu

PACCAR Parts PDC'leri müşteri hizmetlerini iyileştirmek üzere geliştikçe 1973'te yaklaşık 180 lokasyondan oluşan bayi ağı, bugün dünya çapında 2.300'den fazla lokasyona genişledi ve bu lokasyonların yaklaşık 1.100'ü Avrupa'da yer almakta. Bu durum, ürünlere erişimi kolaylaştırmakla birlikte teslim süresini kısalttı ve servis fırsatlarını artırdı.

2. PACCAR Parts Celebrates 50 Years - PDC Eindhoven

PACCAR Parts, 50'nci yıldönümünü kaliteli yedek parçalarda dünya standartlarında bir lider olarak kutluyor.

'Tek durak noktası'

PACCAR Parts, taşıma sektöründeki firmaların filoları için gerekli olan her şeyi tek bir yerden alabilecekleri 'One Stop Shop' stratejisi kapsamında, evrensel kamyon ve treyler parçaları programını 1995 yılında TRP adı altında uygulamaya koydu. 60.000'den fazla ürün ile tüm kamyon ve treyler markaları ve atölye ürünleri için sunulan bu parçalar, kamyon endüstrisindeki en kapsamlı parçalar olarak sıralanıyor. Küresel TRP perakende ağı, 99'u Avrupa'da olmak üzere dünya çapında 42 ülkede 271 mağaza içeriyor.

Global e-ticaret programı

Güçlü tedarikçiler ve iş ortaklarıyla birlikte, PACCAR Parts'ın müşteri odaklı çalışanları, araç çalışma süresini ve memnuniyetini artırmak için yenilikçi hizmet odaklı programlarını tanıttı. PACCAR Parts Filo Hizmetleri, Avrupa'da 260.000'den fazla araç ve 140.000 treyler işleten 1.100'den fazla ticari filoyu desteklemektedir. PACCAR Parts'ın global e-ticaret programı, müşterilerin ihtiyaç duydukları parçalara 7/24 çevrimiçi olarak erişmelerini sağlıyor.

Bloch, "Güçlü 50 yıllık, birinci sınıf bir tedarikçi ve güvenilir bir ortak olma, geleneğimizden gurur duyuyoruz." dedi. "Yeni teknoloji kullanımımızı genişletmeyi ve önümüzdeki 50 yıl içinde müşterilerimiz için örnek teşkil edecek hizmet desteği sunmayı şimdiden dört gözle bekliyoruz." diye ekledi. 

PACCAR Parts Europe Genel Müdürü Dick Leek şunları söyledi: "DAF bayileri aracılığıyla ürün ve hizmet tekliflerimizi sürekli genişletiyoruz. Örnek olarak, müşterilerimizi elektrikli araçlara geçiş sürecinde desteklemeye fazlasıyla hazırız. PACCAR Parts, her türlü elektrikli araç için tam bir mobil ve sabit PACCAR şarj cihazı yelpazesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda elektrikli ticari araçlar için her türlü yedek parçayı da sağlıyor."

Küresel dağıtım gelişmeye devam ettikçe, PACCAR Parts, mükemmel tedarik zinciri performansı ve artan ürün kullanılabilirliği sunarak müşteri hizmetlerini, teknik desteği ve üretkenliği yeni seviyelere taşımaya devam edecek.