Schmitz Cargobull Türkiye, İzmir Torbalı’daki PMI Tır Parkı’nda düzenlenen törende Philip Morris Türkiye’ye 31 adet TAPA sertifikalı S.BO kapalı kutu yarı römork treyler teslim etti.

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Philip Morris Türkiye, 30 yılı aşkın süredir ülkemize yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırım yaptı. Türkiye’de üretilen ürünleri 20’nin üzerinde ülkeye ihraç eden firma, aynı zamanda Türkiye’nin 81 iline ulaşan, ülkenin en büyük dağıtım operasyonlarından birini yönetiyor.

Enlog ile Hastrailer üstyapı anlaşması yaptı Enlog ile Hastrailer üstyapı anlaşması yaptı

Philip Morris Türkiye tarafından satın alınan ve modern araçlardan oluşan özmal filosu, operasyonel verimliliği artırmak ve sürdürülebilir uygulamaları teşvik etmek amacıyla hayata geçirildi. Gerçekleştirilen projelerle birlikte ekolojik etkinin ve kolektif karbon ayak izinin azaltılması hedeflerine önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

İzmir Torbalı’da düzenlenen teslimat törenine; PMI Ticari Planlama ve Geliştirme Müdürü Özgür Bek, PMI Tedarik Zinciri Yöneticisi Ege Toksoy, SCB Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Mehmet Dinçer, SCB Kilit Müşteriler Müdürü Kaan Kayral ve SCB Marmara Merkez Satış Müdürü Serdar Akçabelen katıldı.

PMI Ticari Planlama ve Geliştirme Müdürü Özgür Bek, teslimat töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: ‘’Schmitz Cargobull’un treyler üretim sektöründeki 1 asırlık tecrübesi, ürünlerine olan yaygın güven ve teslim aldığımız kapalı kutu treylerlerin öne çıkan birtakım özellikleri seçimimizde etkili oldu. Öncelikle teslim aldığımız Schmitz Cargobull ürünlerinin giderek artan ‘taşımacılıkta güvenlik sorunu’ ile ilgili bir çözüm olarak bugün tüm dünyada kabul gören en güncel global standart olan TAPA sertifikasına sahip olması, araçların tütün mamülleri taşımacılığına göre ergonomik bir iç dizayna sahip olması, Schmitz Cargobull’un dingil, izolasyon ve şasi teknolojilerinde geldiği nokta, satın alma kararımızda etkili oldu. Böylelikle Torbalı ile ülkemizin farklı bölgelerindeki paydaşlarımız arasında devam eden lojistik operasyonlarımızı kendi filomuz ile gerçekleştirmenin verdiği güven ile operasyonel sürdürülebilirliğimizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz.’’ 

Törende plaketi Schmitz Cargobull adına takdim eden SCB Kilit Müşteriler Müdürü Kaan Kayral ise ‘’Avrupa’da pek yeni sayılmasa da, Türkiye lojistik sektörü için yeni bir ürün olan S.BO kapalı kutu treyleri, yaptığı yatırımlar ile çevreci ve sürdürülebilir lojistik operasyonlarını faaliyetlerinin bir parçası haline getiren Philip Morris Türkiye’ye teslim etmenin verdiği özel mutluluğu yaşıyoruz. Schmitz Cargobull olarak kendimizi Philip Morris Türkiye’nin bir tedarikçisi olarak değil, lojistik operasyonlarının çözüm ortağı olarak görüyoruz.’’ diye konuştu.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU