Schmitz Cargobull ve Berger Fahrzeugtechnik arasındaki stratejik iş birliği resmen hayata geçti. Eylül 2023'te gerçekleşen anlaşma ile Schmitz Cargobull, Berger GMBH'nin % 49 hissesini satın aldı ve bu yatırım resmi makamlar tarafından onaylandı. Bu iş birliği kapsamında, hafif ve yüksek taşıma kapasitesine sahip olan BERGERecotrail treylerler, Schmitz Cargobull'un Avrupa genelindeki satış ağında sunulmaya başlandı. Müşteriler, artık bu hafif treylerleri Schmitz Cargobull'un iletişim ortakları aracılığıyla satın alabilecek ve geniş bir araç yelpazesi ile kapsamlı hizmetlerden yararlanabilecekler. Ayrıca, Schmitz Cargobull Servis Partnerleri ağı sayesinde, müşteriler Avrupa çapında kapsamlı yedek parça tedariği ve servis hizmetlerine erişim sağlayacaklar.

Bergerecotrail Hero

2024 yılının başı itibariyle BERGERecotrail treylerleri Schmitz Cargobull’un satış ağı üzerinden siparişe açıldı. İlgili resmi makamlar, Eylül 2023'te şirketler arasında mutabakata varıldığı üzere Schmitz Cargobull’un Berger GMBH’in yüzde 49’luk hissesini satın aldığı yatırımını onayladı. Derhal geçerli olmak üzere, iki firma güçlerini birleştirerek hafif ağırlıklı BERGERecotrail treylerin Schmitz Cargobull'un Avrupa çapındaki satış ağında pazarlanmasıyla güçlerini birleştirecek.

Boris Billich Schmitz Cargobull C S O

Schmitz Cargobull AG'nin Satış Direktörü Boris Billich, sonraki adımları tartışırken şunları söyledi: "Berger ile olan işbirliğimiz sonucunda artık müşterilerimize daha da kapsamlı bir ürün portföyü sunabildiğimiz için mutluyuz. Müşteriler artık hafiflikte uzman BERGERecotrail araçlarını Schmitz Cargobull iletişim ortakları aracılığıyla satın alabilecekler. Taşımacılık firmaları, her iki üretim hattı dahilinde daha geniş bir araç yelpazesinden ve kapsamlı bir hizmet paketinden yararlanacaklar. Bu, müşterilerimiz için son derece avantajlı bir durum.”

Roland Schneider Managing Director Sales Berger Fahrzeugtechnik Gmbh

Avusturya, Tirol merkezli Berger Fahrzeugtechnik GmbH’nin Satış Genel Müdürü Roland Schneider şunları söyledi: "Hafif ağırlıklardaki BERGERecotrail yarı römorklarımız özellikle yüksek taşıma kapasitesi arayan müşteriler tarafından talep ediliyor. Ancak hafif yarı römorkların nakliye firmaları için giderek daha önemli hale gelmesinin iki ana sebebi müşterilerin yüklerini optimize edebilmesi ve sürdürülebilirliği artırma talepleridir. Müşteriler artık muazzam katma değer sunan Schmitz Cargobull'un Avrupa çapındaki geniş satış ve servis ağını kullanabilir."

Wielton Türkiye ilk treyler teslimatlarını gerçekleştirdi Wielton Türkiye ilk treyler teslimatlarını gerçekleştirdi

Berger Fahrzeugtechnik, BERGERecotrail araçlarıyla, hafif yapı konusunda kapsamlı tecrübe ve bilgiye sahip, birinci sınıf hafif araçlar konusunda tanınmış bir uzmandır. Artık iki şirket güçlerini pekiştirdiğine göre, Tirol'deki Radfeld fabrikasında üretilen BERGERecotrail hafif treylerler artık Schmitz Cargobull'un satış kanallarından da temin edilebiliyor. 

S C B S C S 01 S M A R T

Müşteriler aynı zamanda Schmitz Cargobull Servis Partnerleri ağı sayesinde Avrupa çapında kapsamlı yedek parça tedariğine de erişebilecekler. Bir sonraki adımda Schmitz Cargobull'un tüm servis portföyünün Berger hafif araçlarını kapsayacak şekilde genişleyecek. 

Editör: Ercan TOSUNOĞLU