Ağır Vasıta Treyler Zirvesi’nde konuşan Schmitz Cargobull CEO'su Kerem Taş, Türkiye’deki treyler pazarının dünden bugüne gelişimini rakamsal verilerle özetledi. Pazarın, Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında iniş çıkışlı bir seyir izlediğini söyleyen Taş, Türkiye’deki üreticilerin bu koşullara uyum sağlama becerisini göstermelerinin önemini anlattı. 

Kerem Taş, “Türkiye’deki treyler pazarının son 20 yılına baktığımızda çok iniş çıkışlı olduğunu görüyoruz. Buna rağmen, her türlü pazar ortamına uyum sağlıyoruz. Türkiye olarak çok kaliteli bir iş gücüne sahibiz. Kendimizi çok şanslı hissediyoruz.” dedi. 

Wielton, HS Star’a treyler teslim etti Wielton, HS Star’a treyler teslim etti

Schmitz Kerem Tas

Schmitz’in dünya treyler pazarındaki konumunu özetleyen Kerem Taş, “Schmitz 130 yıllık bir Alman şirketi. Dünyanın bir çok ülkesinde fabrikası var 3 milyar dolar ciroya sahip, 7 bin kişiye istihdam sağlıyor. 

Türkiye de bunun bir parçası. Türkiye’deki tesisimizde yıllık 4.500 adet üretim kapasitemiz var. Talep karşısında üretim kapasitemizi artırmak için ikinci vardiyaya çıktık.” dedi. 

Üretim sürecinde çalışanların kendileri için son derece kıymetli olduğunu ifade eden Kerem Taş, “Çalışanlarımıza çok değer veriyoruz. Onları yetiştirmek için büyük çaba harcıyoruz. Bunu takım çalışmasıyla yapıyoruz. Bu sayede üç yıldır Great Place To Work’ta başarı sağlıyoruz.” Diye konuştu. 

Kerem Taş, ürettikleri treylerler hakkında da özet bilgiler verdi: “Tenteli treylerimizin tasarımındaki iyileştirmelerle yakıt tasarrufu sağlıyoruz. (Eco Generation Serisi)"

Editör: Ercan TOSUNOĞLU