Müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği en geniş ürün gamıyla sektöre yön veren ve lojistik firmalarının ilk tercihi olmaya devam eden güvenilir lider Tırsan, Adapazarı fabrikasında düzenlediği teslimat töreninde DB Schenker Arkas’a Tırsan Perdeli Mega araçlarını teslim etti. Teslimat törenine; DB Schenker Arkas Genel Müdürü Özgür Al, DB Schenker Arkas Karayolu Nakliye Direktörü Andreas Stadler, Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç ve Tırsan Treyler Satış Yönetici Recep Öndal Demirci katılım gösterdi.

DB Schenker Arkas Genel Müdürü Özgür Al gerçekleştirilen teslimat töreninde yaptığı konuşmada; “Avrupa karayolunda rotada oluşabilecek sınır beklemelerine istinaden alternatif demiryolu + karayolu gibi intermodal opsiyonlarında kullanılabilecek olması ürünün avantajı olarak ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle operasyonel hareket kabiliyetimizi artırabilmek için Tırsan araçları ilk ve tek tercihimiz oldu. Tırsan Perdeli Mega araçlarında bulunan tren yükleme sistemi ile intermodal taşımalarımızda müşterilerimize daha kaliteli ve hızlı hizmet sağlayabileceğiz. Ayrıca, Tırsan Tenteli Perdeli Mega treylerin sahip olduğu hidrolik çatı kaldırma sistemi sayesinde farklı iç net opsiyonlarıyla operasyonlarımızda hızlı yükleme ve boşaltma işlemlerini kolaylıkla yapacağız.” açıklamalarında bulundu.

Özgür Al sözlerine şu şekilde devam etti; “DB Schenker Arkas 8 lokasyon, 8 lojistik terminali ve 1000’den fazla çalışanı ile Karayolu, Denizyolu, Havayolu ve Kontrat lojistiği hizmetlerinin yanı sıra Fuar Lojistiği, Proje Lojistiği gibi katma değerli lojistik hizmetleri tek çatı altında sunmaktadır. Firmamız, global olarak 130 ülkede 2.100’den fazla lokasyonda 80.000’den fazla çalışanı ile sunduğu hizmetlerin Türkiye operasyonlarını yürütmektedir. DB Schenker Arkas olarak, 2023 yılında gerçekleştirdiğimiz treyler yatırımı sonrası genişlettiğimiz filomuz ile dünya ticaretindeki gelişimlerini sürdüren kıymetli müşterilerimizin faaliyetlerine destek olmayı ve operasyonlarında katma değer yaratmayı hedefliyoruz. Devam etmesini planladığımız yakın gelecekteki yeni yatırımlarımızda da kesinlikle ilk tercihimiz Tırsan araçları olacaktır.” dedi.

"Her Sektörde hizmet veren müşterilerimize çözüm ortağı oluyor, ihtiyaçlarını eksiksiz karşılıyoruz"

Tırsan araçları hakkında bilgi veren Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, DB Schenker Arkas’’ ile yeni başlayan başarılı iş birliğimizden dolayı çok mutluyuz. Bu başarılı iş birliğimizin ileriki yıllarda da artarak devam edeceğine inanıyoruz. Tırsan olarak, 46 yıldır müşterilerimizin ihtiyaçları için geliştiriyor, üretiyor ve 70’ten fazla ülkede her sektörde hizmet veren müşterilerimize çözüm ortağı oluyor, ihtiyaçlarını eksiksiz karşılıyoruz.  Bugün müşterimize teslimatını gerçekleştirdiğimiz Tırsan Tenteli Perdeli Mega treylerin sahip olduğu hidrolik çatı kaldırma sistemi sayesinde müşterimiz, farklı iç net opsiyonlarıyla operasyonlarında hızlı yükleme ve boşaltma işlemlerini kolaylıkla yapabilecektir. Ayrıca araç, hidrolik çatı kaldırma sistemi ile tüm kaldırma pozisyonlarda yük emniyet sertifikası avantajı da sunmaktadır. Treylerin birçok noktasından bağlantı yapmaya olanak sağlayan K-fix bağlantı sistemi ile yüklerin emniyetli şekilde taşıyabilme olanağına sahip olmasında dikkat çeken Erkoç; “Treylerin sahip olduğu Tren Yükleme Sistemini de müşterilerimizin intermodal taşımacılık iş modelini en verimli şekilde destekleyecektir” ifadelerinde bulundu.

Tırsan Perdeli Mega Özellikleri

Tırsan Perdeli Mega’da yük güvenliği Tırsan mühendisleri tarafından geliştirilen K-fix sistemi ile sağlanmaktadır. K-fix, 236 farklı noktadan yük bağlama olanağı sunmaktadır. Televre üzerinde tüm araç boyunca yer alan her biri 2,5 ton yük taşıma kapasitesine sahip yük bağlama noktaları ile kapakları çıkarmadan ve aracın iç genişliğinden ödün vermeden yüklerin sabitlenmesini sağlanır. İntermodal taşımacılıkta Türkiye’nin öncüsü Tırsan, Mega semitreylerler için Tren Yükleme Sistemi opsiyonu sunmaktadır ve "e-f-g-i" Vagon tipleri ve P400 tünel tiplerine uyumludur. 

Aracın her iki yanında birbirinden bağımsız dörder adet kapak bulunması, aracın yüklenmesi ve boşaltılması sırasında operasyonel kolaylık sağlamaktadır. Tırsan Perdeli Mega’nın yükleme ve seyir amaçlı çatı kaldırma özelliği ise farklı ebattaki yüklerin kolay şekilde yüklenmesini sağlayarak zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca Tırsan Perdeli Mega’nın şasi ve panellerinin çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde araç 10 yıl pas yürümezlik garantisi altındadır.

Wielton Türkiye ilk treyler teslimatlarını gerçekleştirdi Wielton Türkiye ilk treyler teslimatlarını gerçekleştirdi

Editör: Ercan TOSUNOĞLU