Wielton, HS Star’a treyler teslim etti Wielton, HS Star’a treyler teslim etti

Tırsan; Çorum’un öncü lojistik firmalarından yurtiçi kuru yük ve hammadde taşımasında uzmanlaşmış Hüseyinoğulları Nakliyat’a 1 adet Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus ve 2 adet Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform teslimatı gerçekleştirdi.

Ar-Ge yetkinliği ve üretim gücü ile taşımacılığın her sektöründeki müşterilerinin rekabetçiliğini artıran Tırsan, Adapazarı fabrikasında teslimatlarına devam ediyor. Tırsan’ın gerçekleştirdiği teslimat törenine; firma sahipleri İbrahim Elsüer, Selçuk Elsüer, Mustafa Elsüer ve Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek katılım gösterdi.

Teslimat töreninde açıklamada bulunan firma sahibi İbrahim Elsüer; “Firmamız, yurt içinde kuru yük ve ham madde taşımacılığı alanında müşterilerine lojistik hizmeti vermektedir. Hedefimiz, müşterilerimize kaliteli hizmet vermek ve tüm ihtiyaçlarını zamanında eksiksiz karşılamaktır. Bu doğrultuda Tırsan’ın treylerleri ihtiyaç duyduğumuz her şeyi tam anlamıyla karşılıyor, filomuz daha da güçleniyor ve operasyonel işlerimiz daha da hız kazanıyor.  Bunun yanı sıra Tırsan ile yıllardır devam ettirdiğimiz başarılı iş birliğinden de çok memnunuz. Yapmış olduğumuz son yatırımda Tırsan’ı tercih etmemizdeki en önemli etkenler, araçların sağlamlığı, kullanım kolaylığı, yerli ürün olması ve satış sonrası hizmetlerinden çok memnun kalmamızdır.” dedi.

Elsüer sözlerine şu şekilde devam etti; “Filomuza son olarak katmış olduğumuz Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus aracı sahip olduğu 4 farklı seviyeli çatı kaldırma sistemi ile aracı, farklı iç net seviyelerinde kullanabiliyor. Böylece, operasyonel olarak da yükleme ve boşaltma kolaylığı elde ederek, zamandan da hacimden de tasarruf elde ediyoruz. Diğer bir yatırım yaptığımız Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform aracı ise Türkiye koşullarına göre özel tasarlanmış hafif şasisi ve boş ağırlık seçenekleri sayesinde çok daha fazla yük taşıyor ve daha az yakıt tüketimi sağlıyor bu da firmamız için büyük avantaj. Ayrıca, zorlu şartlardan etkilenmemesi için hem şasisi hem de tüm çelik kapak ve panelleri, aracın kataforez (KTL) kaplanıyor. Bu sayede araç 10 yıl pas yürümezlik garantisi altına alınıyor. Böylece filomuzda bulunan araçlar, ikinci el değerini de koruyor. Satış sonrası hizmetler konusunda ise gerek servis gerekse yedek parça operasyonlarında Tırsan’ı her zaman yanımızda gördük. Biraz önce de belirttiğim gibi Tırsan ile devam ettirdiğimiz başarılı iş birliğinin ileriki dönemlerde de artarak devam edeceğine inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Teslimat töreninde Hüseyinoğulları Nakliyat’a teslimatı yapılan Tırsan araçları hakkında bilgi veren Tırsan Treyler Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek, “Müşterimizin Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus aracını özellikle tercih etme nedeni, araçta bulunan patentli K-Fix sistemi sayesinde, yüklerini güvenli şekilde taşıyor olabilmeleridir. Öte yandan Perdeli Maxima Plus ve Hafif Açık Kasa Platform araçlarının şasi ve çelik aksamlarının çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde araç, 10 yıl pas yürümezlik garantisi altındadır. Hüseyinoğulları Nakliyat’ın filo yatırımında yine Tırsan’ı tercih etmesinden büyük memnuniyet duyuyor ve başarılı iş birliğimizin uzun yıllar devam edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus T.SCS X+ Özellikleri

Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus, patentli K-Fix sistemi sayesinde, yüklerin en güvenli şekilde taşınmasını sağlıyor. Televre üzerindeki her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 adet yük bağlama noktası sayesinde, 500’den fazla yükleme kombinasyonu sunan Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus’ın üst yapısı ve perdeleri Code XL standartlarına %100 uyum sağlıyor.

Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus, 2.800-2.850-2.900 -2.950 -3.000 mm iç net opsiyonu ile maksimum yükleme imkânı sunuyor ve yükleme esnasında 500 mm ekstra kaldırma özelliği ile operasyonel hız ve verimlilik avantajı sağlıyor.

Ayrıca, 7,200 kg forklift aks yüküne dayanımlı taban özelliği ile Tenteli Perdeli Maxima Plus, şasi ve çelik aksamlarının çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde ürünleri 10 yıl pas yürümezlik garantisi altına alıyor.

Kässbohrer Hafif Açık Kasa Platform Teknik Özellikleri 

Türkiye’nin en çok tercih edilen Hafif Açık Kasa Platform aracı, ekstra güçlü şasi yapısı ile paletli yük, uzun ve düz yükler, inşaat malzemeleri, vinç, tomruk ve çelik yapı taşımalarında müşterilerinin çözüm ortağı olur.

Talebe bağlı olarak EN 12642 Code XL Sertifikası ile de sunulan Hafif Açık Kasa Platform ürünü, 6 ton'un altında boş ağırlığı ile, pazardaki en hafif platform aracıdır ve müşterilerimize operasyonel verimlilik sağlar. Şasisinde kullanılan yüksek mukavemetli çelik ve kross yapısı sayesinde standart tenteli şasisinden üretilen platformlara oranla daha yüksek yük dayanımı sağlar. Hafifliği ve gücü birleştiren özel dizaynı ile SPL Açık Kasa, 200 mm'lik deveboynu ile en zorlu yükleri bile kolaylıkla taşıyabilmektedir. Plywood tabanı ile 5.460 noktasal yük dayanımı sunar. Hafif Açık Kasa Platform K.SPL 3, standardında saç kapak sunarken, opsiyon olarak sunduğu alüminyum kapak ile ekstra hafiflik sağlar. Standardında 1.500 mm saç ön panel yüksekliği sunarken müşterilerin özel taleplerine göre ön panel yüksekliği değiştirilebilir.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU