İskenderun, Kırıkhan ve Dörtyol ilçelerinde 25 okul ile Azganlı konteyner kentindeki ilk, orta ve lise öğrencilerine toplamda 65 bin 194 parça ürün verildi. 

100. yıl hatay0

TREDER, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlamak üzere depremde en fazla hasar gören Hatay’da bin çocuğa giyim ve kırtasiye desteği sağladı. İskenderun, Kırıkhan ve Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürleri himayelerinde, PAYASTEM Koordinatörü Cem Kağar ve Teslime Kağar, Bilişim ve Teknoloji öğretmeni Merve Gülbeyaz Sönmez’in çabaları ile öğrenciler belirlendi ve organizasyon gerçekleştirildi. Söz konusu öğrenciler için yaklaşan kış aylarında hem giyim hem de öğrenim dönemi boyunca ihtiyaç duyulabilecek ürünler öğrenciye özel olarak hazırlandı.  

100. yıl hatay2

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, Genel Sekreteri Göktan Güçlü, Teknik Komite Başkanı Fuat Erdem, Teknik Komite Başkan Yardımcısı Tanver Talas’tan oluşan TREDER heyeti bölgeye 1 Kasım 2023 tarihinde ziyaret ederek, yardımları yerinde inceleyerek bilgiler aldı ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. 

TREDER Heyeti ilk ziyareti gerçekleştirdiği Dörtyol İlçe Müdürü Mehmet Toksoy, eğitime yapılan desteğin en büyük yatırım olduğunu belirterek, “Eğitime yatırım geleceğe yatırım. Dışarıdan sağlanan destekler bölge için çok önemli. TREDER’in bölgemiz okullarına yaptığı yardımlar için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.  

İskenderun İlçe Eğitim Müdürü Ali Haytaz ise, TREDER’in daha önce afet bölgesi için robotik kodlama sınıfı açmasının yanı sıra çocukların giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılaması sebebiyle çok mutlu olduklarını söyledi. 

100. yıl hatay1

Çocuklarımızın hafızalarında çok güzel izler bırakacak 

Mevlana Ortaokulu Müdürü Mehmet Faruk Cevher, depremden sonra ülkenin tek yürek olup, bölgeye, öğrencilere destek olduğunu belirtti. Çocukların böyle zamanlarda bu desteği daha sıcak hissettiklerini, ülkelerinde birlik ve beraberlik içinde yaşama duygusunun perçinleştiğini anlatan Cevher, dayanışma ve yardımlaşmanın güzelliklerine şahit olduklarını vurgulayarak, “Çocuklarımızın hafızalarında çok güzel izler bırakacak.” dedi. 

İskenderun General Şükrü Kanatlı Okul Müdürü M. Ali Yıldız ise şunları söyledi: “Gerçekten bir yara sarıldı. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizi sevindirdik. Yaklaşan kış aylarında çocuklarımızın giyim ve kırtasiye gibi ihtiyaçları karşılandı.”  

Yardım organizasyonlarına örnek olacak  

Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Ay, Kırıkhan bölgesinde evlerin yüzde 80’inin yıkılmasına karşın eğitime ara vermediklerini ve bütün öğrencilerin şu anda eğitime devam ettiği bilgisini verdi. Bugüne kadar anaokulu, ilk ve orta dereceli sınıflardaki öğrencilere çeşitli yardımlar yapıldığını ancak lisedeki öğrenciler için ilk defa TREDER ile destek sağlandığının altını çizen Ay, “İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz özenle belirlendi. Öğrencilerimizin bedenlerine, ayakkabı numaralarına  göre ayrı ayrı elleçlenerek gönderildiğine dikkat çekti. Yapılan yardımlardaki organizasyondaki mükemmellik bizleri ayrıca mutlu etti. Diğer yardım organizasyonlarına örnek olacak nitelikte idi. Emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum.” 

100'üncı yıla yakışanı yaptık 

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, afet bölgesinin ihtiyaçlarının devam ettiğini hatırlatarak “Deprem felaketinin ilk anlarında gösterdiğimiz duyarlılığı devam ettirmemiz gerekiyor. Bölgenin yaralarının sarılması, hayatın normalleşmesi için herkesin taşın altına koyması gerekiyor. TREDER olarak, bölgeye desteğimize özellikle Cumhuriyetimizin geleceği çocuklarımıza ellerinden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. Cumhuriyetin 100. Yılında sektöre yakışan bir desteğe imza attıklarının altını çizen Şentürk, emeği geçen herkese minnet ettiğini açıkladı. 

Yardım malzemeleri 

-Bir takım penye alt-üst kıyafet,  

-Bir adet sweatshirt, 

-Bir takım iç çamaşırı, 

-7-12 yaş grubuna şişme yelek  

-12-17 yaş grubuna mont, 

-Bir çift spor ayakkabı 

-Bir adet 32 gb USB bellek, 

-Geniş yelpazeli kırtasiye seti  

Katkı veren kişi ve kurumlar 

Tırsan, İmsan Group'a 60 adet treyler teslimatı yaptı Tırsan, İmsan Group'a 60 adet treyler teslimatı yaptı

Özünlü  

Nevpa  

Seyit Usta  

Koluman  

Ufuk Özünlü  

Saf Holland  

Nevpa  

Mehmet Ortaç  

Trans 34  

Cangüller  

Saf Holland  

Cloos  

Güneysan  

Scorpıon  

Yalçın Dorse  

Komodo  

Öztreyler  

Makinsan  

Krone  

Okt  

Orthaus  

Özgül  

Nursan  

Çarsan  

Schmıtz Cargobull  

Efe Endüstri  

Takdir 

Hidrosır 

Bilal Azizoğlu 

Özkoç  

BPW 

Mobilite 

Sinanlı Tanker 

Greatest 

Hidromas 

Mercedes-Benz Türk