Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), Mart ayı yönetim kurulu toplantısını 15 Mart 2024 tarihinde Ramada Plaza By Wyndham Konya’da gerçekleştirdi. Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen ve Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ile bir araya gelen TREDER üyeleri, sektörün önündeki sorunları ve fırsatları görüştü. 

Konya Ticaret Odası

Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen treyler sektörünün son yıllarda yaptığı üretim ve ihracatla çok önemli bir sektör olduğunun kanıtladığını belirterek, “Treyler üretiminde Konya’nın çok önemli bir rolü var. Sektörün önünün açılması için TREDER ile her türlü işbirliğine açığız. Sektörün önündeki engelleri kaldırmak için birlikte hareket edebiliriz.” dedi.

Konya Sanayi Odası0

TREDER üyelerini ziyaret eden Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk ise İstanbul’un yeteri kadar büyüdüğünü, üretimin ve faaliyetlerin Konya gibi bölgelerde yapılması gerektiğini savundu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Konya Tarım Fuarı’nın çok başarılı geçtiğinden bahseden Öztürk, treyler sektörünün de bir fuara kavuşması gerektiğini dile getirdi.

Iftar 1

Şığva Trans, Tırsan ile filosunu güçlendirmeye devam ediyor Şığva Trans, Tırsan ile filosunu güçlendirmeye devam ediyor

İftarda üyeleri ve tedarikçileriyle bir araya gelen TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, treyler sanayisinde çok önemli bir yere sahip olan Konya’da yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmekten son derece memnun olduğunu dile getirerek, sektörün göstermiş olduğu birlik ve beraberliğin devam etmesini diledi.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU