TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, etkinlik kapsamında yaptığı konuşmada, Türk treyler sektörü tarihi dönemlerinden birini yaşadığını belirterek, “2022 yılında 60 bine yakın treyler üreterek tüm zamanların rekorunu kırdık. Bu yıl inşallah bu rakamın da üzerine çıkaracağız. Kalitemizi, işçiliğimizi, mühendisliğimizi tüm dünyaya daha çok gösterme şansı yakalayacağız.” dedi.  Bunu yaparken en büyük güçlerinin tedarikçileri olduğunu söyleyen Şentürk, “Türkiye’de üretim yapan tüm markaları, yerli olarak görüyoruz, Türkiye için çalıştığına inanıyoruz. Güzel bir deyim var. Hepimiz aynı gemideyiz derler ya… Ben bunu bize uyarladım. Hepimiz aynı treylerdeyiz. Bu treylerlerin tekerlekleri daha çok üretim ve daha çok ihracat için dönüyor.” diye konuştu. 

“Treylerin yolu ‘yeşil bir yol’ olmalı.” Diyen Yalçın Şentürk, şunları söyledi: “Bunu bize müşterilerimiz, kanunlar, daha önemlisi üzerinde yaşadığımız dünyamız söylüyor. Zirvemizin temasını ‘yeşil mutabakat’ olarak belirlerken, bu talepleri dikkate aldığımızı göstermek istedik. İnanıyorum ki herkes için iyi fikirler, iyi bir motivasyon kaynağı olacak bu Zirve.”

Otokar, Atlas kamyon ailesinin iki yeni üyesiyle hedef büyüttü Otokar, Atlas kamyon ailesinin iki yeni üyesiyle hedef büyüttü

treyler_zirve-1

Türkiye’yi deprem felaketi ardından treyler üreticileri olarak ‘Afet Treyler’ini hayata geçirdiklerini söyleyen Yalçın Şentürk, “Yaşanan sorunları-ihtiyaçları göz önünde bulundurarak Ufuk kardeşimizin liderliğinde bu treyleri dizayn ettik. Tamamen gönüllülük esasına dayanan bu projeye katkı veren; Koluman, Özünlü, Saf Holland, Krone, Orthaus, BPW Kadesan, Nevpa, Yalçın Dorse, Schmitz Cargobull, Alkan Group, Seyit Usta, Efe, Özgül, RigaWood, FY Industry, Scorpion firmalarına bir kez daha huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu. 

Editör: Ercan TOSUNOĞLU