DAF, 2022 ve 2023 yıllarında, uluslararası arenada prestijli ödüller kazanarak taşımacılık sektöründe verimlilik ve yenilikçilik alanlarında yeni standartlar belirledi. Bu başarılar, Almanya'nın önde gelen otomotiv dergileri tarafından düzenlenen testler ve değerlendirmeler sonucu, Yeni Nesil DAF kamyon serisinin - XD, XF, XG ve XG+ modellerinin - düşük yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarındaki üstünlüklerini ortaya koydu. Şirketin bu başarıları, sektördeki verimliliğe odaklanan ve gelecekteki taşımacılık ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen yenilikçi yaklaşımının bir sonucu olarak görülüyor. DAF'ın Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bart Bosmans, bu ödüllerin, DAF'ın taşımacılık sektöründe verimlilikte lider konumunu pekiştirdiğini ve Efficiency Champion serisinin bu alandaki başarılarını yansıttığını belirtiyor.

02-DAF-introduces-Efficiency-Champions-web

MAN “Finans Kampanyası” başlattı MAN “Finans Kampanyası” başlattı

Yeni nesil motor yazılımı, halihazırda teslim edilmiş olan tüm Yeni Nesil DAF araçlarında güncelleme olarak da kullanılabiliyor ve bu sayede verimlilik daha da optimize ediliyor. Yeni yazılım, motorun sessiz ve dengeli çalışmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda DAF'ın tahmini bakım işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlayan çevrimiçi filo yönetim platformuna gelecekte yapılacak eklemeler için de hazır hale geliyor. Bu gelişme, kamyonun ana merkezi ve bayisi ile sürekli iletişim halinde olarak maksimum araç kullanılabilirliğini sağlamak için proaktif veya gerektiğinde önleyici bakım önerisinde bulunmasına olanak tanıyor.

Efficiency Champion'ın optimum verimliliği ve düşük CO2 emisyonları sayesinde bu araçlar, altı yıla kadar CO2 Class III olarak sınıflandırılabiliyor. Bu, geleneksel güç aktarma organlarına sahip araçlar için Almanya'da uygulanan en uygun otoyol geçiş ücretlerine tabi olmalarını sağlıyor ve kilometre başına 1,6 sente varan otoyol ücreti tasarrufu anlamına geliyor.

DAF XD, XF, XG ve XG+ Efficiency Champion, Hidrojenle İşlenmiş Bitkisel Yağ (HVO) ile çalışabilecek şekilde donatılmıştır. Bu yeni nesil biyoyakıtlar, CO2 emisyonlarında %90'a varan azalmalar sağlayarak DAF'ın Yeni Nesil araçlarının düşük karbon ayak izine önemli bir katkıda bulunuyor.

Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+ Efficiency Champion siparişi verenler, kamyonlarını 2024 yılında teslim alacaklar. Bu, kamyonların sürücüye yardımcı olmayı amaçlayan Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemlerinin (ADAS), Gelişmiş Acil Durum Fren Sistemi, Drive off assist, DAF Side & Turn Assist, Speed Limit Recognition ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sisteminin en güncel sürümleriyle donatılacağı anlamına geliyor.

DAF Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bart Bosmans, "Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+'ın her biri kendi segmentinde tartışmasız verimlilik şampiyonudur. DAF Transport Efficiency felsefemize uygun olarak Efficiency Champion kamyonlarımız bu alandaki lider konumumuzu bir kez daha kanıtlıyor. Bu son derece verimli modeller, her operatöre en düşük yakıt tüketimi maliyetlerini ve en uygun otoyol ücretlerini sağlıyor" ifadelerinde bulunmuştur.

Bu gelişmeler, DAF'ın taşımacılık sektöründe verimlilik ve sürdürülebilirlik alanlarında yeni standartlar belirlediğini gösteriyor ve operatörlere düşük yakıt tüketimi maliyetleri ve uygun otoyol ücretleri sunarak sektöre yeni bir yön veriyor.