Global gaz devi Linde, lojistik tedarikçileri arasına TLS’yi dahil etti

22 Temmuz 2014
Global  gaz devi Linde, lojistik tedarikçileri arasına TLS’yi dahil etti

Endüstriyel gaz sektörünün önde gelen uluslararası oyuncularından Linde Gaz, yurtiçi dağıtım faaliyetlerinde çalıştığı lojistik firmalarının arasına TLS Lojistik’i de dahil etti.

Endüstriyel gaz sektörünün önde gelen uluslararası oyuncularından Linde Gaz, yurtiçi dağıtım faaliyetlerinde çalıştığı lojistik firmalarının arasına TLS Lojistik’i de dahil etti. Mayıs ayında imzalanan anlaşma çerçevesinde TLS Lojistik, Linde Gaz’ın üretim noktalarından yüklediği gazın Türkiye genelinde dağıtımını gerçekleştirecek.

TLS Lojistik, endüstriyel gaz sektörünün önde gelen uluslararası oyuncularından Linde Gaz ile el sıkıştı. Türkiye’de kendi operasyonuyla faaliyet gösteren Alman şirketi Linde Gaz, ürünlerinin Türkiye geneline dağıtılmasında lojistik hizmet tedarikcilerine TLS Lojistiğide dahil ettti.
Linde Gaz, Gebze, Orhangazi, Aksaray, Denizli ve Aydın’da oksijen, argon, azot ve karbondioksit üretimi yapıyor. Ürünlerin Türkiye geneline taşınması, aynı segmentten Aygaz, Lukoil ve Petrol Ofisi’ne de hizmet veren TLS Lojistik’in Euro 5 standardındaki ADR’li Çekicileriyle gerçekleştirilecek.
Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren TLS Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ Hacıalioğlu şunları söyledi: “TLS’nin uyguladığı SEC-G politika ve talimatları, Avrupa menşeli bir şirket olan Linde Gaz’ın uygulamalarıyla örtüşüyor. TLS’nin güvenli ve emniyetli taşıma politikası, Linde Gaz’ın tehlikeli maddelerin taşınması konusuna verdiği önem ve gözettiği kriterlerle paralellik sergiliyor. TLS’nin müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını da yakından takip eden Linde Gaz, yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonrasında TLS Lojistik’in çokuluslu müşteri portföyüne katılmış bulunuyor.”
Linde Gaz Türkiye Tonaj ve Dökme Operasyonlar Direktörü Bora Uluğ da konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“ Linde Gaz olarak öncelikli kriterlerimiz olan emniyet , güvenlik , çevre ve ISIG standartlarımız ve politikalarımız TLS firmasıyla taşımacılık konusunda işbirliğimizde temel oluşturuyor . Tehlikeli madde taşımacılığında ; hem güvenlik hemde operasyonel verimlilik alanındaki uygulamalarımız TLS firması ile örtüşüyor . Güvenlik ve verimlilik performansımız müşterilerimize sürdürülebilir ve rekabetçi hizmetlerimizin devamı için öne çıkıyor . Bu yıl içerisinde uygulamaya koyulan ADR yönetmeliği sayesinde halihazırda firma olarak yıllardır uyguladığımız standartlar sektör taşımacılık standartları olarak zorunlu hale geliyor. Dileğimiz bu yöndeki denetimlerin de ilgili kurumlarca hakkaniyetiyle yapılması ve haksız rekabetin önlenmesi. Bu bağlamda gelecekte de TLS gibi kurumsal ve şirket kültürümüzle uyumlu firmalarla işbirliğimizi arttırma potansiyeli görüyoruz.”
TLS Lojistik, 2014 yılında enerji ve tehlikeli maddeler alanında büyümeyi hedefliyor. Gaz sektörünün bu alanlar içinde büyük bir payı var. TLS, bu hedefi gerçekleştirmek için ADR normlarına uygun, sertifikalı çekicilere yatırım yapıyor. TLS’nin müşteri portföyünün yüzde 50’den fazlasını çokuluslu şirketler oluşturuyor.

YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN