Lassa ihracatta ağırlığını hissettiriyor

9 Mayıs 2014
Lassa ihracatta ağırlığını hissettiriyor

Tamamı Türkiye’de geliştirilen ve üretilen lastikler, 60’tan fazla ülkede araç kullanıcıları ile buluşuyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Brisa, 40. Yaşını kutlayan Lassa markasını küresel çapta büyütürken, her geçen gün ihracat portföyüne yeni pazarlar eklemek ve bulunduğu pazarlardaki varlığını güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Tamamı Türkiye’de geliştirilen ve üretilen lastikler, 80’i aşkın distribütör aracılığıyla 60’tan fazla ülkede araç kullanıcıları ile buluşuyor. Uluslararası spor sponsorluklarıyla da adından söz ettiren “Lassa” markası altında, yurtdışında 100’ün üzerinde satış ve hizmet noktası bulunuyor.

Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, “Lassa ile bir yandan Çin, Güney Kore gibi yeni pazarlara girerken, bir yandan da bulunduğumuz pazarlarda yaygınlığımızı ve satış hacmimizi artırmak istiyoruz. Markamızın uluslararası bilinirliğini, görünürlüğünü ve marka sadakatini arttırmak için sponsorluk ve iletişim faaliyetlerimizin yanı sıra, Lassa tabelalı mağazalarımızın yaygınlaşmasına da büyük önem veriyoruz. Bunu aynı zamanda müşteri deneyimi açısından ‘en iyi yolculukları tasarlama’ ve iş ortaklarımıza değer katma vizyonumuzun bir parçası olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, 2012 yılında 13 ülkede 39 olan mağaza sayımızı, 2013 yılında 21 ülkede 100 Lassa tabelalı mağazaya çıkardık” dedi.

2014’te de hız kesmeyerek, yılın ilk Lassa tabelalı mağaza açılışını Gürcistan’da gerçekleştirdiklerini söylen Geçen sene çalışmaya başladığımız Geo Tires firması, bizim de desteğimizle Tiflis şehrinde görünürlük ve bilinirlik açısından çok önemli bir lokasyonda 360 m2 alana sahip 3 katlı Lassa tablelalı satış ve hizmet noktasını açtı. Gürcistan’daki bu 7. Lassa tabelalı mağazamızda, sadece Lassa markalı lastikler kullanıcılarla buluşacak olup; satışın yanısıra hafif bakım ve montaj hizmetleri de verilecek” şeklinde konuştu.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

HAKAN BAYMAN: Avrupa’daki krize rağmen 2013 yılındaki toplam yurtdışı satışlarını 2012 seviyesinde tutmayı başaran Lassa, Avrupa dışı pazarlardaki satış artışı ve genel olarak miks iyileştirmesi ile hem cirosunu hem de karlılığını arttırmıştır.

[/vc_blockquote][vc_single_image image=”1400″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Brisa’nın ihracat performansına ve Turquality desteğinin etkisine de değinen Bayman, “Avrupa’daki krize rağmen 2013 yılındaki toplam yurtdışı satışlarını 2012 seviyesinde tutmayı başaran Lassa, Avrupa dışı pazarlardaki satış artışı ve genel olarak miks iyileştirmesi ile hem cirosunu hem de karlılığını arttırmıştır. Turquality desteğinin de etkisiyle bazı ülkelerde adetsel olarak satışımız artarken, bazı ülkelerde de yaygınlık ve ürün dağılımında iyileşmeler sağlanmıştır. Bu sayede karlılığı yüksek olan büyük jantların adet ve toplam satışlar içindeki payı artmıştır. Fakat adet, ciro ve karlılıkta yaşanan bu başarıyı direkt Turquality programıyla ilişkilendirmek doğru olmaz” dedi.
Bayman, 2014 yılının ilk çeyreğine ilişkin değerlendirmesinde ise “Brisa olarak, döviz kurundaki artışın etkilerini yılın ilk çeyreğinde çok fazla yaşamadık. Aksine ihracat yapan bir firma olmanın avantajını kullanarak ihracat/iç pazar dengesini kurmak ve karlılığını optimum seviyeye çıkarmak için stratejiler belirledik. Bu gelişmelere paralel olarak Lassa’nın ihracat performansı, geçen yılın aynı dönemine göre adetsel olarak %28’lik bir iyileşme gösterdi. Yeni satış noktalarımızın yanısıra; Almanya, Hollanda ve Danimarka’da yeni iş ortakları ile distribütörlük anlaşmaları yaptık” şeklinde konuştu.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”1398″ img_link_target=”_self”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Lojiyol

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR 2 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN