Mercedes-Benz Türk, 4 bin saat kamyon ürün eğitimi verdi

9 Haziran 2017
Mercedes-Benz Türk, 4 bin saat kamyon ürün eğitimi verdi

Mercedes-Benz Türk, 2016 Mayıs ayında başlayan yeni ürün gamı eğitimlerini yıl boyu sürdürerek bu yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen eğitimle birlikte toplam 4 bin saat eğitim verdi.

Bu yıl 50.yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ün, yeni kamyon ürün gamını tanıtmak için gerçekleştirdiği, katılımcılara hem teorik bilginin verildiği hem de sürüş deneyiminin yaşatıldığı 3’er günlük eğitim programları Mayıs ayında 4 ayrı grupta gerçekleştirildi. Eğitimler başta Mercedes-Benz Türk satış, 2.El organizasyonuna, bayi genel müdürleri ile satış müdürlerine ve Türkiye’de ki tüm satış danışmanlarına verildi.

Mercedes-Benz Akademi bünyesinde farklı hedef gruplarına, özelleştirilmiş içeriklerde yenilenmiş ürün gamının tüm özelliklerini yakından tanıtan, detaylı eğitim programı Nisan 2016’da yapılan lansman eğitimiyle başladı. Yıl boyu devam eden eğitimlere Mercedes-Benz Akademi’nin uzman eğitmenleri rehberlik etti. Son olarak bu yıl Mayıs ayında yapılan, pazarda faaliyet gösteren farklı segmentlerden farklı marka araçların da bulunduğu sürüş deneyimlerine yer verilen ikinci büyük ve kapsamlı eğitim programına yine yoğun bir katılım oldu.

Euro 6 teknolojisine sahip Mercedes-Benz kamyon ve çekici eğitimleri yıllık bir plan doğrultusunda hem Mercedes-Benz Türk A.Ş. satış ve servis teşkilatının danışman ve teknisyenlerine hem de Mercedes-Benz kamyon müşterilerinin şöförlerine sunuldu. Teoriğin yanı sıra uygulama ile pekiştirilen eğitimlerde katılımcılar yeni Actros, Arocs ve Atego ürün gamının geniş yelpazesindeki araçlarının becerileri, ekonomiklikleri, konfor özellikleri, sağlamlıkları ve çeviklikleri hakkında bilgi alıp bizzat hissiyat edindiler. Aynı zamanda yoğun şekilde sürdürülen teknik eğitimlerle de Mercedes–Benz sertifikalı teknisyenler, Euro 6 teknolojisine yönelik arıza teşhis ve tamir konularında ihtiyaç duydukları tüm yeni bilgileri edindiler. Bu süreçte yapılan eğitimlere toplam 2.100 kişi katıldı.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, “Geçen sene Türkiye’nin hizmetine sunduğumuz tamamen yenilenmiş ürün gamımızın özellikleri ve teknolojisi ticari araç sektörünü geleceğe taşıyacaktır. Konfor, güvenlik ve tasarımıyla ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verecek özelliklerle güncel teknolojileri bünyesinde barındıran yeni ürün gamımızın bu özelliklerle piyasada fark yaratacağına inancımız tam. Ancak bunun ürünümüzü doğru tanıtmamızla doğru orantılı olduğunu düşünüyoruz. Kullanıcılarımıza doğrudan ulaşmak için ve ürünlerimizin efektif kullanımını garanti altına alabilmek için daha proje aşamasında eğitim planımızı da oluşturduk. Yeni ürün gamı eğitimlerimizin başlangıcından bu yana 4.000 saatlik bir eğitim ile 1 yıllık süreyi geride bıraktık. Toplam 2.100 kişiye ulaştığımız ürün eğitimlerimiz bundan sonra da ihtiyaçlar doğrultusunda devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Akademi Müdürü Cem Altındiş, “Mayıs ayı itibariyle bir yıllık dönemini geride bıraktığımız eğitim programımız katılımcıların yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılandı. Programımızın önemli mihenk taşları, ürünlerimizin lansmanından hemen önce yani geçtiğimiz yılın Nisan ayında gerçekleştirilen lansman eğitimi, sonrasında Eylül 2016’da basın mensupları ve filo müşterilerimizin katılımıyla yapılan sürüş etkinliği ve son olarak da Mayıs ayında gerçekleştirilen ve tüm ürünlerimizi deneyimleme fırsatı sunduğumuz büyük organizasyonlarımız oldu. On-road ve off-road sürüşü de içeren bu eğitimlerimizi ağırlıklı olarak İstanbul Park tesislerinde gerçekleştirdik. Bunların dışında yıl boyunca eğitim takvimimizde mevcut planlanmış satış ve satış sonrası eğitimlerimizi sürdürdük ve yine müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda oluşan sürüş ve araç tanıtım eğitimlerini, müşterilerimizin kendi kullanım koşullarında ve bölgelerinde olacak şekilde ülke genelinde gerçekleştirdik. Bu kapsamda bayi sahibi ve genel müdürlerinden bayi danışman ve teknisyenlerine, müşteri merkezi ve call center çalışanından müşterilerimiz ve şoförlere kadar geniş bir kitleye toplamda 500 gün eğitim verildi.” dedi.

YENİ MERCEDES-BENZ KAMYONLARININ YENİ TEKNOLOJİLERİ

Lansman ve eğitimler için 27 aracını özel olarak hazırlatan Mercedes-Benz Türk, eğitim içeriğini de yeni kamyonlarındaki güncel teknolojileri dikkate alarak oluşturdu. Sınıf içi eğitimlerdeki teorik anlatımlardan sonra, çekicilerin Formula 1 pistinde, inşaat araçlarının ise off-road alanda sürüşleriyle devam eden eğitimler, uzman eğitmenler eşliğinde yapıldı. Katılımcılar Formula 1 pistinde çekicilerle adeta yarışırcasına kullandıkları kamyonların performanslarından memnun şekilde ayrıldılar.

MERCEDES-BENZ AKADEMİ 5’İNCİ YILINI KUTLUYOR

Mercedes-Benz Akademi Müdürü Cem Altındiş, “Mercedes-Benz Akademi olarak yeni kamyon ürün yelpazesine yönelik faaliyetlerimize 2012 yılında kendi eğitmenlerimizin eğitimi ile start verdik. Hem Almanya hem Türkiye’de devam eden geliştirme çalışmalarına paralel olarak araçlarımızın öncelikle tahrik sistemleri, yürüyüş takımları, emniyet sistemleri, elektrik/telematik ve pasif konfor kapsamlarına ilişkin eğitimler alındı. Önce öğrenip özümseyip sonra öğrettik. Mercedes-Benz kamyonları en son teknolojik yenilikleri sunuyor. Bizim başlıca amacımız müşterilerimizi bu teknolojiyi etkin kullanma imkânına kavuştururken, satış ve müşteri hizmetleri tarafında da tüm personelimizin müşterilerimize gereken desteği verebilecek bilgi seviyesine ulaştırmak oldu. Bugün yeni aldığınız akıllı telefonunuzda kullanmayı bilirseniz hayatınızı kolaylaştıracak pek çok farklı fonksiyon olduğu gibi, Mercedes-Benz kamyonlarında da sürücülerin etkin kullanması durumunda maksimum verim sağlayacağınız bir dizi teknolojik fonksiyon mevcut. Biz eğitimlerimizde bunları da anlatıyoruz.” ifadelerini kullandı.

MERCEDES-BENZ AKADEMİ

Mercedes-Benz Akademi, Mercedes-Benz Türk A.Ş tarafından bayilerine ve müşterilerine yönelik sunulan satış, satış sonrası, yönetimsel ve sürüş içeriklerine sahip tüm eğitimlerin verildiği organizasyondur. Mercedes-Benz Akademi çatısı altındaki eğitimler, hem akademinin kendi eğitmenleri hem de özel uzmanlık alanlarında uygun bulunan 3. parti eğitmen ve eğitim firmaları aracılığıyla, katılımcılar için en yüksek fayda ve memnuniyet düzeyi hedeflenerek planlanıyor. Mercedes-Benz Akademi, Mercedes-Benz bayilerinin iş/işleyiş süreçlerine ve globalde Daimler AG çizgisine uygun şekilde planlanan ve lokalize edilen eğitimlerin ilgili personele aktarılmasından sorumludur. Mercedes-Benz Akademi eğitmenleri ürünlerindeki tüm teknolojik yeniliği ilgililere en doğru şekilde iletmek üzere katılımcıların yetkinliklerinin artmasına ve sürdürülebilir bir gelişim göstermesine yönelik kapsamlı çalışmalar yapıyorlar.  

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN