Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), “Petrol Piyasası 2022 Yılı Sektör Raporu”nu yayımladı. Raporda yer alan verilere göre Petrol Ofisi Grubu, 2022 yılındaki 6,6 milyon tonluk yurt içi satış miktarı ile bir önceki yıla kıyasla hem satışlarını artırdı hem de pazar payını 22,43’e çıkardı.  

Petrol_Ofisi_Grup_CEO_Mehmet_Abbasoglu-1

Konuyla ilgili açıklama yapan Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “Akaryakıttaki liderliğimizi gururla sürdürdüğümüz bir yılı daha geride bıraktık. Mart ayında da PETDER, madeni yağlar ve toplam kimyasallar pazarındaki liderliğimizi 13’üncü kez teyit etmişti; Petrol Ofisi Grubu olarak sektöre öncülük edecek hizmet ve teknolojiler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

“Petrol Ofisi Grubu, enerjide dönüşümün öncüsü olmayı sürdürecek”

Opet Fuchs’un yeni Genel Müdürü İrfan Özdemir oldu Opet Fuchs’un yeni Genel Müdürü İrfan Özdemir oldu

Açıklamasında enerji sektörünün global konjonktürüne de değinen Abbasoğlu, “Küresel enerji piyasaları deyim yerindeyse her şeyi aynı anda istiyor. Bir yandan petrole olan talep günde 2 milyon varile ulaşarak rekor seviyeleri görüyor. Öte yandan yenilenebilir enerjide yıl sonuna kadar beklenen kapasite artırımı 400 gigabayt olarak raporlanıyor ki bu da bir rekor. Diğer yandan da elektrikli araçlarda 2023 sonuna kadar en az yüzde 35’lik bir artış bekleniyor. Bu dinamiklerin ülkemizdeki yansımalarına ilişkin çok önemli sorumluluklarımız var. Hava, deniz ve karadaki tüm faaliyetlerimizde konvansiyonel, geçişsel ve sürdürülebilir enerji kaynakları üzerine bütüncül ve yenilikçi çalışmalarımızı derinleştiriyoruz. Türkiye enerji altyapısındaki liderliklerimizi üzerine ekleyerek sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.  

Editör: Ercan TOSUNOĞLU