Renault Trucks’ın ilk Euro 6 çekicileri Mars filosunda yerini aldı

30 Mayıs 2014
Renault Trucks’ın ilk Euro 6 çekicileri Mars filosunda yerini aldı

Renault Trucks, Mars Logistics’e 100 çekici satışını gerçekleştirdi. Firmanın, filosundaki Renault Trucks çekici sayısı 471 adet olacak.

Renault Trucks, Türkiye’nin en büyük lojistik firmalarından biri olan Mars Logistics’e 95 adet Renault Trucks Premium 460.18 TGV ve 5 adet Euro 6 motorlu Renault Trucks T 460 olmak üzere toplam 100 çekici satışını gerçekleştirdi. İlk Euro 6 motorlu Renault Trucks T 460 X-Low çekicilerin de aralarında bulunduğu 100 adet çekicinin teslimatı sonrasında Mars Logistics, filosundaki Renault Trucks sayısı 471 olacak.

Sektöre sayısız yenilikler getirmiş, Türkiye’nin lider lojistik firmalarından biri olan Mars Logistics, filosunu 100 adet yeni Renault Trucks çekici ile güçlendirdi. Filosunda 371 adet Renault Trucks olan Mars Logistics, bu yeni yatırımıyla filosundaki Renault Trucks çekici sayısını 471’e yükseltiyor. Yüksek adetli teslimata ilişkin 30 Mayıs 2014, Cuma günü Volvo Group Trucks Türkiye Başkanı Mete Büyükakıncı’nın ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen teslimat törenine Mars Logistics adına, Filo Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Alper Bilgili, Karayolu ve Demiryolu Taşımacılığından Sorumlu Genel Müdür Ali Tulgar, Satın Alma ve İdari İşler Müdürü Şevket Erkan Şar, İşletme ve Bakım Onarım Müdürü İsmail Alkan ve Kurumsal İletişim Yönetmeni Kader Özal katılırken, Volvo Group Trucks Türkiye adına da Renault Trucks Satış Direktörü Tolga Küçükyumuk, Satış Sonrası Direktörü Serkan Karataban ve Pazarlama İletişimi Direktörü Özlem Çopuroğlu katıldı.

Teslimat töreninde konuşan Volvo Group Trucks Türkiye Başkanı Mete Büyükakıncı, “Lojistik sektörünün lider firmalarından biri olan Mars Logistics’in yeni çekici alımında Renault Trucks’ı tercih ederek filo güçlendirme yatırımlarında yola bizimle devam etmesi bizi bir kez daha gururlandırdı. Mars Logistics ile uzun yıllara dayanan bir işbirliğimiz var. Kuruluşundan bugüne Renault Trucks tercih eden ve bugüne kadar 600 adet Renault Trucks satın alan Mars Logistics bu alım ile filosundaki mevcut Renault Trucks sayısını 471’e yükseltti. Bu teslimatın bir diğer önemli noktası ise teslim edilen 5 aracın Euro 6 motorlu olması… Renault Trucks’ın Türkiye’deki ilk Euro 6 motorlu çekici teslimatı olması sebebiyle bu törenin bizim için ayrı bir önemi var. Kârlılık, sağlamlık, konfor ve güvenlik kriterlerinde en üst düzey özelliklere sahip Renault Trucks T 460 çekiciler, kanıtlanmış teknolojilere dayalı yeni Euro 6 motorlara sahip. Ürünlerin büyük gruplar halinde taşınması, üretim ve sevkiyat için çevre dostu motorlu ve yakıtlı araçların kullanılması gibi dünya genelindeki yeşil yöntemler sektörümüzün taşımacılık uygulamalarına da dâhil edilmeye başlandı. Bu anlamda yaptığımız Euro 6 motorlu teslimatın ve Renault Trucks olarak geliştirdiğimiz Euro 6 motorlu yeni ürün gamımızın önemini bir kez daha vurgulamak gerekiyor. Çevreci yaklaşımından dolayı Mars Logistics’i kutluyor ve süregelen bu işbirliğimizin artarak devam etmesini diliyorum.” dedi.

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

Yorumlar Kapalı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN