Trafikte Eğitim Şart

9 Mayıs 2014
Trafikte Eğitim Şart

Trafikte Gençlik Hareketi projesiyle öğrencilere trafik kurallarına uyma konusunda olumlu davranış değişikli kazandırmak hedefleniyor.

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Ders programına 2012-2013 eğitim öğretim yılında dahil edilen Trafik ve İlk Yardım dersi kapsamında öğrencilere, trafikte tehlike yaratmamak, tehlikelerden korunmak, sürücü, yaya ve yolcu olarak trafik kurallarına uymak ve duyarlı olmak, sorumlu davranmak konusunda olumlu davranış değişikliği kazandırmak üzere harekete geçen Trafikte Gençlik Hareketi projesi, aynı zamanda öğrencilerin okullarında bulunan Trafik Güvenliği ve İlk Yardım Kulüplerinin faaliyetlerine gönüllülük esasıyla katılımlarını artırmayı da hedefliyor.

Goodyear, 2012 yılında hayata geçirdiği Trafikte Gençlik Hareketi projesiyle öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul servis sürücülerinde trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalığı geliştirmeyi hedefliyor.

Projenin okullardaki uygulamalarını desteklemek amacıyla, Ankara Mamak’ta bulunan Abidinpaşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin öğrencileri 8 Mayıs 2014 tarihinde Goodyear yetkili bayisi Eurolas’ı ziyaret etti. Burada öğrenciler, güvenli bir yolculuk için doğru lastik seçiminin önemini, mevsime uygun lastik kullanımının sağlayacağı faydaları ve lastiğin yol güvenliği açısından önemini yerinde gözlemleyerek öğrenme fırsatı buldu. Etkinliğe Goodyear yetkili bayisi olan Eurolas Otomotiv’in sahibi Fehmi Özalhas da katıldı.

[/vc_column_text][vc_blockquote type=”type3″]

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri T.A.Ş. arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçirilen Trafikte Gençlik Hareketi projesi, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülüyor. Proje, 2012 yılında hayata geçirildi.

[/vc_blockquote][vc_column_text]

Bayi ziyareti sonrasında TÜVTÜRK araç muayene istasyonuna giden öğrenciler, araç muayenesinde dikkat edilmesi gereken noktalar, muayenenin yol güvenliği açısından önemi gibi konularda bilgi alırken, sorularını doğrudan uzmanlara yöneltme fırsatı da buldular.

Goodyear, çeşitli etkinlikler düzenleyerek projenin okullardaki uygulamalarını desteklemeyi, proje ortaklarının da süreçlere dâhil olmasını ve hedef gruplar ile proje ortakları arasındaki etkileşimi artırmayı hedefliyor.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image image=”1387″ img_link_target=”_self”][vc_column_text]

Lojiyol

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN