Sınıfının en çok satan otomobili Opel Corsa yenilendi Sınıfının en çok satan otomobili Opel Corsa yenilendi
4'üncü Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi’ni (ULUK 2020), Bursa Teknik Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ev sahipliğinde, İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi ile birlikte ve Bursa Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO destekleriyle 29-30 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. ULUK 2020, COVID-19 kaynaklı yaşanmakta olan pandemi süreci nedeniyle online olarak yapılacak.

Kongrede; sektör paydaşları, alanda çalışan akademisyenler ve bölüm başkanları farklı oturumlarda bir araya geleceklerdir. Böylece sektör sorunları ve vizyonu ile akademinin birlikte sinerji ve çıktılar oluşturabileceği bir ortam sağlanması hedefleniyor.

Kongrenin misyonu, şöyle özetleniyor: “Tedarik zinciri, lojistik ve taşımacılık disiplinlerindeki araştırmaları, yenilikleri, uygulamaları, eğilimleri paylaşma ve tartışma amaçlarına yönelik olarak, akademisyenler, iş dünyası, teknoloji geliştiricileri ve politika yapıcılar arasında benzersiz ve yüksek nitelikte bir platform oluşturmak, Türkiye’nin sürdürülebilir kent içi ve ulusal taşıma-lojistik alt yapısına ve uluslararası ulaştırma koridorlarında stratejik öneme sahip olmasına katkı sağlamak, taşımacılıktan lojistiğe dönüşüm sürecine destek vermek, alandaki bilginin oluşması ve korunmasını teşvik etmek için ağ kurmak ve ilgili kuruluşlarla birlikte küresel girişimlerde bulunmayı teşvik etmektir.” Kongre web sayfası: http://ulk.btu.edu.tr/ Katılım için zoom linki: https://zoom.us/webinar/register/WN_89q1St93SRWPgiZf5Nml4Q