Hilal Trans Almanya hattını geliştiriyor Hilal Trans Almanya hattını geliştiriyor

DKV Mobility, İspanya merkezli Andamur’un yakıt kartı işi yapan şirketi Road Solution PRO, S.L.’in çoğunluk hisselerini satın aldı. Böylece iki şirket daha güçlü büyüme stratejileri oluşturma olanağı bulacak.

Yol üstü ödemeler ve çözümler konusunda Avrupa’nın şirketten şirkete hizmet veren lider mobilite platformu DKV Mobility, İspanya’nın önde gelen yol hizmetleri sunucusu Andamur ile güç birliği yaptı. DKV Mobility, Andamur’un tüm yakıt kartı, ödeme çözümleri ve KDV iade işini yürüten bağlı şirketi Road Solution PRO, S.L.’in çoğunluk hisselerini satın aldı. 

Bu ortaklık iki şirketin daha güçlü büyüme stratejileri oluşturmalarına ve uygulamalarına yardımcı olacak. DKV Mobility’nin İspanya pazarındaki varlığını ve müşteri tabanını güçlendiren bu önemli adım aynı zamanda Road Solution PRO, S.L.’in büyüme stratejisini destekleyecek ve Andamur’un servis alanındaki işinin gelişmesini ve genişlemesini sağlayacak.      

DKV Mobility CEO’su Marco van Kalleveen satın alma ardından şu açıklamayı yaptı:

“Andamur’un etkileyici bir büyüme öyküsü var. Şirket 1987 yılında sıfırdan başlayarak 3 çalışanla yola çıktı ve bugün İspanya pazarında 700’den fazla ortak istasyona sahip güçlü bir oyuncu haline geldi. Onların yakıt kartı işi yapan şirketi Road Solution PRO, S.L.’de hisse sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şimdi López Sánchez ailesiyle uzun vadeli stratejik ortaklık kurma ve başarılı bir geleceğe doğru birlikte adım atma fırsatına sahibiz.”

Andamur CEO’su Miguel Ángel López Sánchez ise, “Bu adımın birlikte daha da büyümemiz için bir temel attığını düşünüyorum. DKV Mobility ve Andamur aynı değerleri paylaşıyorlar. Müşterilere sunulan hizmetin kalitesini ve yıllar içinde oluşan güvenin düzeyini birlikte koruyacağız ve geliştireceğiz. Avrupa’nın pazar lideriyle güçlerimizi birleştirmekten mutluyuz.” dedi.

İki şirket yapılan satın almanın toplam miktarını açıklamamak konusunda anlaştı.

Editör: Ercan TOSUNOĞLU