ALC Lojistik, Gruber Logistics ile işbirliği yaptı

30 Mayıs 2017
ALC Lojistik, Gruber Logistics ile işbirliği yaptı

İtalya hattında yaptığı acentelik anlaşmasıyla gücünü arttırmak isteyen
ALC Lojistik, Gruber ile işbirliği anlaşması yaptı. Gruber de bu anlaşma kapsamında diğer ülkelere Türkiye üzerinden ulaşmayı hedefliyor.

Gruber İtalya’da 81 yıldır faaliyet gösteriyor ve İtalya dışında 8 ülkede 22 şubesi ve 52 ülkede network ağı bulunuyor. Karayolu taşımacılığı ve lojistik faaliyetinin yanı sıra gabari dışı taşımacılıkta da sektörün önde gelen uzman kuruluşlarından biri olan Gruber, 650 civarında aktif çalışanı ve yıllık 300 milyon Euro civarındaki cirosu ile İtalya ve Avrupa lojistik pazarında önemli bir yere sahip bulunuyor.

ALC Lojistik ve Gruber Logistics arasındaki işbirliği anlaşması şirketin merkez ofisinde yapılan basın toplantısında ALC Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçekli ve Gruber Logistics Uluslararası Satış Ağı Yöneticisi Denisa Fasiangoa tarafından imzalandı.

Ali Çiçekli, “ALC Lojistik bildiğiniz gibi genç ve profesyonel bir aile şirketi. 6’ncı yılımızı doldurduk. Ekibimizin yüzde 95’i üniversite eğitimi almış çalışanlardan oluşuyor. ALC üyeleri lojistik sektöründe uzun yıllardan beri hizmet veriyoruz. Ben şahsen bu sektörde 36 yılımı doldurdum. Keza şirketin diğer ortağı ve Genel Müdürü Soner Çiçekli, sektörde 15 yılını doldurdu. Şirketimizin diğer temel mensupları da sektörde 15-20 yıllık tecrübeye sahip ve her biri kendi konusunda uzmanlaşmıştır. Bizim için şirketleri ayakta tutan ve başarılı kılan temel unsur çalışalardır. Çalışanlarımız bilançoya yansımayan en değerli varlıklarımızdır. Zira birçok fiziki yatırım pekala alabilirsiniz, örneğin araç sayınızı çok fazla artırabilirsiniz, koca koca depolar kurabilirsiniz ama tüm bunları çalıştıracak olan öncelikle nitelikli insandır. Onun için biz öncelikle insan kaynağımızın iyi olmasına öncelik veriyoruz. Bu vesileyle huzurunuzda şirketimizin tüm çalışanlarına ve gece gündüz emek veren değerli sürücülerimize şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

“BUTİK HİZMET VERMEYİ İLKE EDİNMİŞ BİR ŞİRKETİZ”

ALC Lojistik’in müşterilerine butik hizmet vermeyi ilke edinmiş bir şirket olduğunu söyleyen Çiçekli, şöyle devam etti:

“Bilinen standart bir taşımacıdan ziyade müşterinin ihtiyacını tespit edip ona göre çözüm üreten bir anlayışa sahibiz. Biz sadece yük sahiplerinin yüklerini taşımak gibi klasik bir hizmet sunmuyoruz. Müşterilere danışmanlık yaparak onlara en uygun çözümü ve süreci öneriyor ve o süreci birlikte yürütüyoruz. Bu bağlamda, başta Şişecam, Paşabahçe, Trakya Cam, Erdemir, Kardemir gibi ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarının yanı sıra orta ve küçük ölçekte birçok değerli müşterimizle yıllarca süren işbirliklerimiz devam etmektedir.”

ALC Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçekli.

“ALC Lojistik’in genç bir kuruluş olmasına rağmen bugün 50 civarındaki aktif çalışanı ve 20 milyon lira civarındaki cirosu, 80 civarındaki öz mal çekici ve treyler genç filosu ve sunduğu kaliteli hizmet anlayışı ile sektörde haklı ve önemli bir yere sahip bulunmaktadır.” diyen Çiçekli, şunları söyledi:

“ALC Lojistik, başta İtalya olmak üzere tüm Avrupa ve Asya ülkelerine hizmet sunmaktadır. Başta karayolu olmak üzere havayolu, denizyolu, demiryolu, intermodal ve multimodal taşımacılık olmak üzere tüm lojistik hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyoruz. Hizmet alanımız ve çeşitliliğimiz ile ölçeğimi emin adımlarla artırıyoruz.”

“İTALYA BİZİM İKİNCİ VATANIMIZ GİBİ OLDU”

Ali Çiçekli, İtalya’ya karşılıklı 1.000 sefer gerçekleştiğini ve yine yaklaşık 8 bin adet yükü elleçleyip taşıdıklarını belirterek, “İtalya bizim için ikinci vatanımız gibi oldu. Taşımalarımızın büyük çoğunluğu yüklerin konsolide edilerek en kısa ve en ekonomik yoldan taşınması anlamına gelen parsiyel dahilindedir. Bu uzun süreç içerisinde İtalya’nın saygın lojistik kuruluşlarıyla işbirliklerimiz oldu. Zamanla bu birliktelikler bitebiliyor. Ama daha önce işbirliği yapıp halen çalışmadığımız kuruluşların hepsiyle dostluğumuz ve iyi ilişkilerimiz devam etmektedir. Bu vesileyle onlara da önceki emeklerinden dolayı huzurunuzda teşekkür etmek isterim.”

“GRUBER’İN ŞİRKETİMİZE ÇOK UYGUN OLDUĞUNU TESPİT ETTİK”

“Bugün burada atacağımız imza ile kısa süre önce başlatmış olduğumuz işbirliğini resmileştireceğimiz Gruber firmasını uzun süredir izliyor ve burada bulunan değerli çalışanlarını yine uzun süreden beri tanıyorduk. Bu bağlamda, gerek şirket yapısı çalışanlarının uzmanlığı ve gerekse de dinamik ve esnek, çözüm odaklı anlayışından dolayı Gruber’in şirketimize çok uygun olduğunu tespit ettik.” diyen Çiçekli, şöyle devam etti:

“Gruber İtalya’da saygın ve yeri olan 81 yıllık bir kuruluş. Merkezi Bolzano’da olup, Kuzey, Orta ve Güney İtalya’daki 7 stratejik şehirde şubeleri bulunuyor. İtalya dışında 8 ülkede 22 şubesi ve 52 ülkede network ağı bulunmaktadır. Karayolu taşımacılığı ve lojistik faaliyetinin yanı sıra gabari dışı taşımacılıkta da sektörün önde gelen uzman kuruluşlarından birisidir. 650 civarında aktif çalışanı ve yıllık 300 milyon Euro civarındaki cirosu ile İtalya ve Avrupa lojistik pazarında önemli bir yere sahip bulunmaktadır.”

Ali Çiçekli, hem ALC hem GRUBER’in yapı ve doku itibarıyla birbirine benzer olmasının ortaya çıkaracağı sinerji ile bundan böyle özellikle İtalya pazarında daha çok ve daha yüksek kaliteli hizmet sunacaklarına inandığını söyledi.

Gruber Logistics Uluslararası Satış Ağı Yöneticisi Denisa Fasiangoa ise “ALC Lojistik ile işbirliği yaptığımız için mutluyuz. Bizim gibi esnek ve pazarda bilinen bir firma olduğunu biliyoruz. Ortak bir sinerji yaratıp, iyi işler yapacağımızı düşünüyoruz. Kısa bir süre içerisinde ALC Lojistik’in gerekli yatırımları yaparak lider bir firma olacağını düşünüyoruz.” dedi. 

 

Alessandra Di Grazia ise 27 yıldır bu sektörde ve zamanın büyük bölümü Türkiye’de geçirdiğini belirterek, bu anlaşma ile Türkiye pazarını arttırmak istediklerini ve Türkiye’yi Asya arasında bir köprü olarak da gördüklerini dile getirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN