Baysallar, Burkan ve Ceran’ın tercihi Hayırlı Global Danışmanlık oldu

17 Ocak 2020
Baysallar, Burkan ve Ceran’ın tercihi Hayırlı Global Danışmanlık oldu

Hayırlı Global Danışmanlık, TGMD danışmanlığında müşteri portföyünü genişletiyor.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) için Baysallar Uluslararası Nakliyat, Burkan Nakliyat ve Ceran Lojistik, Hayırlı Global Danışmanlık ’ı tercih etti.

Baysallar Uluslararası Nakliyat, Burkan Nakliyat ve Ceran Lojistik, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığında, Türkiye’nin ilk Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı unvanına sahip Ernail Hayırlı’nın lideri olduğu Hayırlı Global Danışmanlık’ı seçti.

Hayırlı Global Danışmanlık, 2015 yılından bu yana önde gelen otomotiv markaları ve lojistik firmaları başta olmak üzere, birçok firmaya Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) hizmeti veriyor. Hayırlı global danışmanlık İstanbul Merkez olmak üzere İzmir ve Aksaray şubeleri ile faaliyette bulunuyor.

Tehlikeli maddelerin taşınmasıyla ilişkisi olan üreten, paketleyen, gönderen, yükleyen, alan, boşaltan ve Taşıyan firmalara danışmanlık hizmetlerini kesintisiz sürdüren Hayırlı Global’in müşteri portföyü de giderek genişliyor. Son olarak Baysallar, Ceran ve Burkan Nakliyat da firmanın müşterileri arasına katıldı.

Hayırlı Global, deneyimli kadrosuyla, söz konusu firmaların ilgili birimlerindeki sorumlulara; ADR hakkında genel bilgilendirme eğitimi veriyor. Eğitim kapsamında, tehlike maddelerin özellikleri, maddelerin taşınmasıyla ilgili gerekli belgeler ve taşıma zincirindeki kişilerin görev ve sorumlulukları hakkında görsel malzemeler kullanılarak ayrıntılı bilgiler aktarılıyor.

Türkiye’nin ilk Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı unvanına sahip Hayırlı Global Danışmanlık Lideri Ernail Hayırlı, “Tehlikeli madde taşımacılığı hassas bir alan. Dolayısıyla, bu konuyla ilgili verilen danışmanlık ve eğitim hizmetleri de yaşanacak tüm riskleri ortadan kaldıracak bir seviyede olmalı. Bunun bilinciyle hareket ederek hizmet veriyoruz. Bu sayede müşteri portföyümüzü de giderek genişletiyoruz.” dedi.

Konuyla ilgili yapılan yasal düzenlemelerin zincirdeki tüm kesimlere önemli sorumluluklar yüklediğini hatırlatan Hayırlı, “Taşımaların güvenli ve sorunsuz biçimde yürütülmesi için, konusunda uzman kişilerce eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi büyük önem taşıyor. Konuyla ilgili sorumluların da en alt basamaktan en üst basamağa kadar verilerin eğitim ve danışmanlık hizmetlerini dikkatli takip etmeleri gerekiyor. Yapılan en küçük bir hata, taşıma zincirinde ciddi sorunlara neden olabilir. Konuyla ilgili danışmanlık hizmetlerdeki aksamanın insan ve çevre sağlığına zarar verebilecek risklerin oluşmasına ve yasal düzenleme kapsamında öngörülen idari para cezalarının uygulanmasına neden olabileceğini de unutmamak lazım.”

TMGD Zorunlu

2010 yılında ADR ye taraf olan Türkiye 2011 yılı itibariyle Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınmasına Hakkında Yönetmelik kapsamında ADR hükümlerini uygulamaya başladı. Bu hükümlerden biri de Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı zorunluluğu ile ilgili. Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik kapsamında Tehlikeli Madde Taşımacılığı ile ilgili; gönderen, paketleyen, yükleyen, alıcı, boşaltan, dolduran ve taşımacılık faaliyetleri gerçekleştiren işletmelerin tehlikeli madde güvenlik danışmanı istihdam etmesi veya tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı kurumundan hizmet alması yasal olarak zorunlu.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) Kimdir?

Tehlikeli maddeleri; taşıyan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan işletmelerin yaptıkları işlemleri, insan sağlığına, diğer canlı varlıklara ve çevreye zarar vermeden, güvenli bir şekilde taraf olduğumuz uluslararası anlaşmalar ve ilgili mevzuat hükümleri kapsamında yapmaları için işletmelere yardımcı olmak amacıyla istihdam edilecek veya hizmet alınacak, yetkilendirilen gerçek kişiyi ifade ediyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN