Borusan Lojistik eTA platformu ödüllendirildi

11 Aralık 2019
Borusan Lojistik eTA platformu ödüllendirildi

Borusan Lojistik eTAPlatformu, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı.

Borusan Lojistik eTA platformu, dünyanın en prestijli iş ödüllerinden European Business Awards’ta“Müşteri ve Pazar Odaklılıkkategorisinde 2019 yılı Avrupa birincisi seçildi.

Borusan Lojistik eTAPlatformu, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı. 33 Avrupa ülkesinden, farklı sektörlerde 150.000 şirketin başvurduğu ödüllerin ilk elemesinde “Ulusal Kazanan” olarak finale kalan 363 adaydan biri olan eTA Platformu, 04 Aralık 2019’da Varşova’da gerçekleştirilen jüri değerlendirmesi sonucunda, Müşteri ve Pazar Odaklılık” kategorisinde büyük bir oy farkıyla Avrupa birincisi seçildi.

eTA platformu farklı kategorilerde European Business Awardsa katılan 18 Türk firmasından Avrupa birincisi olan tek Türk firması oldu.

 

Odağında müşteri var!

Borusan Lojistik eTA, kamyoncu ve yük sahiplerini hiçbir aracıya gerek duymadan buluşturan Türkiyenin ilk ve tek dijital lojistik platformu.

eTA Platformu’na üye olan kamyoncular yük ve seferleri eTA mobil uygulaması üzerinden görebiliyor, anında teklif verebiliyor ve dönüş seferleri için önceden yük isteyebiliyorlar.

eTA platformunu kullanan yük sahipleri, yükleri için kamyon talebinde bulunabiliyor, gelen teklifleri değerlendirip en uygun olanı seçebiliyor ve yüklerini sigortalayıp tüm seferi varış noktasına kadar takip edebiliyorlar.

Borusan Lojistik tarafından kurum içi girişimcilik kapsamında 2012 yılında geliştirilmeye başlanan eTAPlatformu’nda, 2018 yılına dek yapılan çalışmaların sonucunda kamyoncu ve  yük sahibi deneyimi ile bunları destekleyen fiyatlandırma ve öneri algoritmaları eksiksiz hale getirildi.

2019 yılında eTA Platformunun kapsamı, öncü kullanıcılardan ana akım kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletildi ve eTA Platformu tüm Borusan Lojistik müşterilerine hizmet vermeye başladı. Bugün eTAPlatformunda156 bin kamyoncu kayıtlı ve 36 bin kamyoncunun telefonunda eTA uygulaması yüklü. Bu sayede 6 bin müşteri için aylık ortalama 40 bin sefer eTAPlatformu üzerinden planlanıyor ve gerçekleştiriliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN