BP Türkiye TEİD üyeleri arasına katıldı

14 Ağustos 2018
BP Türkiye  TEİD üyeleri arasına katıldı

Etik ve İtibar Derneği TEİD’in üyeleri arasına BP Türkiye de katıldı.

2010 yılında kurulan ve Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının katılımıyla bugün 140’a yakın üyeye ulaşan Etik ve İtibar Derneği TEİD’in üyeleri arasına BP Türkiye de katıldı.

TEİD’in üyeleri, bugün Türkiye GSMH’nın yüzde 15’ini oluşturan ve 200.000’in üzerinde çalışanı istihdam eden önde gelen kurum ve kuruluşlardan oluşuyor. İş dünyasının yoğun desteğini alarak üye sayısını düzenli olarak artıran TEİD’e katılan yeni üye, küresel lider enerji şirketlerinden BP Türkiye oldu.

Dünyanın önde gelen enerji firmalarından BP, Türkiye’de akaryakıt, oto LPG dağıtım ve pazarlama hizmetlerinden, madeni yağ üretim ve dağıtımına, havacılık ve boru hattı işletmeciliğine kadar enerji alanında pek çok faaliyeti yürütüyor. Şirket, BTC Boru Hattı’nın en büyük ortağı ve işletmecisi olarak Azerbaycan petrollerini Ceyhan Terminali’nden dünya pazarlarına ulaştırıyor ve aynı zamanda Şah Deniz Faz 2 gazının Türkiye üzerinden Avrupa pazarlarına taşınacağı TANAP Boru Hattı Projesi’nde %12’lik paya sahip. BP, 72 ilde 700 istasyonuyla Türkiye’nin en büyük akaryakıt ürün ve hizmet tedarikçilerinden biridir. Bunun yanı sıra, Castrol markasıyla otomotiv, sanayi, denizcilik ve enerji iş alanları için madeni yağ üretiyor, dağıtıyor ve pazarlıyor.   Gemlik tesisinden 20 ülkeye madeni yağ ihracatı yapıyor. Tüm bu faaliyetlerde sağlık, emniyet, çevre, güvenlik ile birlikte etik ve uyumluluk kuralları şirketin vazgeçilmez ana prensipleri olarak değerlendiriliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN