UND Birlikte Güçlüyüz Platformu, çalışmalarını hızlandırdı

18 Mart 2021
UND Birlikte Güçlüyüz Platformu, çalışmalarını hızlandırdı

Birlikte Güçlüyüz Platformu, UND Genel kurulu öncesi çalışmalarını hızlandırdığını açıkladı.

Koronavirüs süreciyle birlikte sivil toplum örgütlerinin normal takviminde yapılması gereken genel kurullar da ertelenmek zorunda kaldı. Görece normalleşme takviminin açıklanmasıyla birlikte, bugünlerde sivil toplum örgütleri takvimlerini açıklamaya başladı. Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin (UND) genel kurulu da ertelenmişti. Bir süre önce, ‘Birlikte Güçlüyüz Platformu’ olarak yönetime adaylığını açıklayan grup, “Mart ayında yapılması geren UND Genel Kurulu’nun da yakın bir tarihte yapılacağını düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu.

Biz, Birlikte Güçlüyüz Platformu olarak, yapılacak bu Genel Kurul’da Yönetime talip olduğumuzu 11 Mart 2020 tarihindeki basın toplantısında onlarca meslektaşımızla birlikte açıklamıştık. Genel Kurul’umuzun kısa sürede yapılacağından hareketle çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu çerçevede ilk olarak, tüm UND Üyelerine ekte sunduğumuz destek ve birlik olması çağrısı temalı mektubumuzu gönderdik.

 

 

Plastnak Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çakmak, imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Birlikte Güçlüyüz Platformu olarak Türkiye’nin lojistik ve uluslararası karayolu taşımacılığı sektörünün çok daha güçlü olması için UND’nin 40. Genel Kurulunda yönetime talibiz.

Bizler meslektaşız; hepimiz uluslararası karayolu taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Sektörün doğuda, batıda, taşıma yaptığımız tüm coğrafyalarda, sınır kapılarında, gümrüklerde, geçiş belgelerinde, Ro-Ro/Ro-La hatlarında çektiği zorlukları ve sürücüler ile yaşadığı tüm sorunlarını biliyoruz. Biz her gün bu sorunlara uyanıp, tüm gün bunlarla uğraşırken, kazancımız da her geçen gün daha da azalıyor.

Ancak birlikte olursak bu güçlüklerin üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz. Bunu başarabileceğimiz yer, sektörümüzün 47 yıllık meslek örgütü UND’dir. UND’de yıllardır süregelen yönetim artık değişmelidir. Bu değişim, sektörümüze iyi gelecek ve yeni bir dönemin başlangıcı olacaktır.

Nakliyeciler olarak hep birlikte geniş katılımla, şeffaflıkla, ortak akılla ve çözüm odaklı yönetilen, tüm sektörü kucaklayan, sektörün birleştirici gücü olan, kamu ve STK’lar ile kuvvetli ve saygın iletişimi olan, maliyetleri azaltıcı, geliri artırıcı önemli projeler geliştiren bir UND istiyoruz. Yönetimdeki değişimle birlikte bunları başaracağımıza inanıyoruz.

Bunun için “Birlikte Güçlüyüz” sloganı ile yola çıktık. Sektörün geleceğine, taşımacılar karar vermelidir. Kalıcı çözümleri ancak ve ancak birlikte bulacağımıza inandığımız için “Birlikte Güçlüyüz Platformu” olarak sizi de aramıza katılmaya, fikirlerinizi paylaşarak çözümün bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Biz Taşıyoruz, Biz Yöneteceğiz…

Saygılarımızla”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN