Yeni Daily, hafif ticaride çıtayı yükseltti

4 Mayıs 2017
Yeni Daily, hafif ticaride çıtayı yükseltti

Iveco’nun Türkiye pazarına sunduğu Yeni Daily, bağlantı uygulaması BUSINESS UP ile hafif ticari araç segmentinde çıtayı daha da yukarıya taşıyor.

Iveco’nun Türkiye pazarına sunduğu Yeni Daily, bağlantı uygulaması BUSINESS UP ile hafif ticari araç segmentinde çıtayı daha da yukarıya taşıyor. Güçlü motoru ve yüksek performansı ile kullanıcılarının beklentilerini karşılayan Yeni Daily, yüzde 15 daha az yakıt tüketiyor.

Iveco Türkiye,  Yeni Stralis’in yanı sıra Yeni Daily’i de Türkiye pazarına sundu. Yeni Daily ve Yeni Stralis; Iveco markasının ana değerlerini oluşturan sürdürülebilirlik, toplam sahip olma maliyeti, teknoloji ve müşterileriyle iş ortaklığı ilkelerinin en son temsilcisi olarak Türkiye pazarına çıkıyor.

MÜKEMMEL İŞ ORTAĞI: YENİDAILY

Daily, 2014’te piyasaya çıktığında büyük bir etki yarattı ve dünya genelinde birçok önemli ödülün de sahibi oldu. Şimdi deYeni Daily, BUSINESS UP uygulamasıyla segmentinde çıtayı yükseltti. Güç, çokyönlülük, performans ve dayanıklılık özellikleri ile öne çıkan Yeni Daily, yeni teknolojik özellikleriyle performansı ve konforu daha yukarıya taşıyor. Yeni Daily tüm bunları yaparken toplam sahip olma maliyetini ise minimize ediyor vebu özellikler onu mükemmel bir iş ortağı yapıyor.

 

GÜÇLÜ MOTORU İLE RAKİPSİZ

Yeni Daily, her yeni modelinde daha güçlü motorla yola çıkıyor. Güçlü motorunun sergilediği üstün performans Yeni Daily’yi rakipsiz kılıyor.

Yeni Daily’nin 3.5 tonluk Euro 5 modelleri 126 ilâ 170 beygir gücünde, 410 Nm torklu 430Nmmotorlarını barındırıyor.

7 tonluk Euro 6 modellerinde ise 3 litrelik, 180 beygir gücünde, 430 Nm torklu serinin en iyi motoru bulunuyor.

Iveco Daily Ürün Müdürü Süha Yılmaz, Yeni Daily’nin tanıtım toplantısında araçla ilgili detaylı bilgiler verdi.

TOPLAM SAHİP OLMA MALİYETİ

Yeni Daily, gelişmiş aktarma aksamı teknolojisiyle bir yandan belirgin yakıt tasarrufu sağlarken öte yandan da az bakım, düşük tamir maliyeti, uzun ömürlü parçalar ve uzun servis aralıklarıyla toplam sahip olma maliyetini en aşağıya çekiyor.

DAILY BUSINESS UP adlı yeni uygulama sayesinde sürücü sürekli olarak araçla iletişim hâlinde ve “Sürücü ve İş Asistanı”nıdan faydalanıyor

KONFORLU VE FONKSİYONEL KABİN

Yen Daily’nin kabininde konfor ve fonksiyonellik arttı. Önceki modellerden daha sessizkabinde gürültü seviyesi 4 desibel azaldı. Gürültü seviyesinin azalması ile aracın akustiği gelişirken ses tanımada yüzde 8’lik bir artış yakalandı.

Kabinde deri direksiyon simidi, mavi koltuk kılıfları ve yeni tekstil köpük baş yastıkları bulunuyor. Kabin düzeni, erişilebilirlik göz önünde bulundurularak 18 taneye kadar çıkarılabilen saklama kapları için revize edildi. Fonksiyonel kontrol paneli, bağlı bir iş istasyonu yaratmak için yeni özellikler içeriyor.

Kontrol paneline entegre edilen dijital radyo (DAB- Digital Audio Broadcasting), üst düzey araçlardan beklenen DAB ve FM özellikleri, multimedya ve telefon yönetim fonksiyonları sunuyor. Farklı boyutlarda telefonlar ile kullanılabilen şarj alanı, aynı zamanda eşya gözüolarak da kullanılabiliyor. Kolaylıkla erişilebilen iki USB girişi, yeni DAB radyo aracılığıyla multimedya içerikle eğlenme ve şarj olanağı sunuyor. Opsiyonel olarak sunulan inductive şarj(kablosuz) da son teknoloji akıllı telefonlar için mevcut. Tüm bu özelliklerle kabin, sürücü ve yolcuların güvenlik içinde üretken çalışmalarına olanak veren profesyonel bir ortam sunuyor.

Türkiye Iveco takımı, Yeni Daily’nin basın lansmanında birarada.

DAILY BUSINESS UP

Yeni Daily, “DAILY BUSINESS UP” uygulamasıyla bağlantı kavramını bilgi-eğlence sisteminin ötesine geçiren ilk hafif ticari araç olma özelliğine sahip.

DAILY BUSINESS UP, Sürüş Tarzı Değerlendirmesiyle (DSE) müşterinin Sürüş Asistanı gibi davranıyor, Sygic tarafından geliştirilen navigasyon sistemini ve interaktif kullanıcı el kitabını barındırıyor. Uygulama aynı zamanda İş Asistanı olarak da görev yapıyor. Fleetwork ile de filonun verimliliğini optimize etmeye yardımcı olarak zamanlanmış görevlerin listesini tutuyor. Tüm bunlara ek olarak7/24 Iveco Yol Yardım hattına da doğrudan bağlantı sağlanıyor. Bütün bu özellikler Yeni Daily’nin daha düşük “Toplam Sahiplik Maliyeti” sunmasına yardımcı oluyor.

Yeni Daily aynı zamanda hiçbir ek ekipman gerektirmeden sürücünün kendi akıllı telefonu ya da tableti aracılığıyla eriştiği DAILY BUSINESS UP uygulamasıyla araç ve motorla iletişimdeyeni bir bağlantı biçimi sunuyor. Yeni dijital radyo aracılığıyla gerçekleşen bluetooth bağlantısıyla Yeni Daily saniyeler içinde bir iş istasyonuna dönüşüyor.

YENİ NESİL DAILY HI-MATIC EURO 6 AİLESİYLE MÜKEMMEL SÜRÜŞ KEYFİ

Yeni nesil Daily Hi-Matic ürün ailesi, iş ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla modeli kapsayacak biçimde genişletildi. Yeni Daily, yüksek konfor, güvenlik, performans ve ergonomik çok fonksiyonlu manivela ve kendi kendine adapte olan geçiş stratejisi gibi üretkenlik sağlayan Hi-Matic ailesiyle beraber geliyor. Ayrıca akıllı EcoSwitch PRO sistemiyle sürücüden bir müdahale gelmeden ne zaman devreye gireceğini, aracın dolu olup olmadığını, yakıt tüketimini azaltmayı; salınımları düşürerek müşterinin üretkenliğiniartırmayı hedefleyen özellikler barındırıyor. Bu araç, Iveco’nun sürücüyü tasarımın merkezine koyarak üretkenliği ve sürüş keyfini artırma çabalarının örneğini oluşturuyor.

DÜŞÜK TOPLAM SAHİP OLMA MALİYETİ VE MÜKEMMEL YAKIT EKONOMİSİ

Yeni Daily’nin tüm özellikleri toplam sahiplik maliyetinindüşmesinde etkili oluyor. Araç, özellikleriyle mükemmel bir yakıt ekonomisi sunuyor. 140 ile 180 beygirlik araçlarda yer alan “Değişken GeometriliTurbo” motorun daha verimli kullanılmasını sağlayarak EcoSwitch PRO akıllı sistemi otomatik olarak sürücü müdahalesi olmadan ihtiyaç anında torku düşürüyor ve yakıt tüketimini azaltıyor.

YÜZDE 15’E VARAN YAKIT TASARRUFU

Yeni Daily’deki yaratıcı çözümler motorun ve sürüş teknolojilerinin birleşmesiyle yakıt tüketiminde Euro 5 modellerle karşılaştırıldığında yüzde 8’e varan sıra dışı bir düşüş sağlıyor. Buna ek olarak sürücünün gerçek zamanlı önerileri (Sürüş Tarzı Değerlendirmesi/DSE) takip etmesi sonucunda da yüzde 15’e varan bir yakıt tasarrufu sağlıyor.

TAMİR VE BAKIMDA YÜZDE 12’LİK AZALMA

Optimize edilmiş fren sistemi, yeni ve daha dayanıklı fren balatalarıYeni Daily’de daha verimli ve sağlam. Bütün bunlar, düşürülen bakım aralıklarıyla uyumlu hale getirildiğinde aracın işler durumda olduğu süre artıyor. Aracın görevine bağlı olarak bakım ve tamir masraflarında da yüzde 12’ye varan bir azalma görülüyor.

DAILY’NİN ALDIĞI ÖDÜLLER

Yeni Daily, 2014’te piyasaya çıktığında “Uluslararası Yılın Vanı 2015” ödülünün sahibi oldu. Daha sonra Yeni Daily’ye Almanya’dan “3.5 Ton Altı En İyi Ticari Araç” ve “En İyi KEP Transporter 2015” ödülleri geldi. Daily Hi-Matic modeli de “KEP Transporter 2015 Yenilikçilik Ödülü”nü aldı. Yeni Daily’ye Şili’de de “En İyi Ticari Araç 2016” ödülü verildi.

Öte yandan Yeni Daily, Birleşik Krallık’ta düzenlenen “Hangi Van 2017” ödüllerinde “Yılın Büyük Vanı” seçildi. Yeni Daily böylece bu ödülü art arda üç yıl almayı başardı. Ödülü veren jüri özellikle DAILY BUSINESS UP bağlantı paketi ve Hi-Matic otomatik vitesinden övgüyle bahsetti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN