Oregon, hizmet yelpazesine filo yönetimini de ekledi

25 Ocak 2021
Oregon, hizmet yelpazesine filo yönetimini de ekledi

Hizmet yelpazesini genişleten Oregon, verdiği hizmetlere filo yönetimi de ekledi.

Lojistik süreçlerin sorunsuz olarak işlemesinin yolu, zincirdeki tüm hizmetlerin bir arada ve sorunsuz verilmesinden geçiyor. Bunun için sektörde çok sayıda teknoloji kullanılıyor. Filo yönetimi de sektörün olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Firmalar ve müşterileri bu sayede filolarını anlık olarak, etkin biçimde takip ediyor ve yönetebiliyorlar. Sistem sayesinden filo takibinin yanında takometre veri indirmeden, yakıt, motor devrine, soğutuculu treylerin anlık sıcaklık verilerine kadar bilgiler sunuluyor. İşte bu hizmeti veren firmalar arasına Oregon da katıldı.

Oregon Fleet, karayolu taşımacılığı yapan firmalara araç izleme, canbus veri analizi, takometre veri indirme ve saklama çözümleri sağlıyor.

Oregon Fleet ile etkin filo yönetimi

Oregon Fleet Sorumlusu Bekir Ortabaşı, “Taşımacılık ve lojistik sektörünü baba mesleği olarak tanımaya başladım. Yurtdışında lisans üstü eğitimimden sonra sektöre çekici sağlayan DAF ve IVECO gibi firmalarda çalıştım. Bir süre ithalat, ihracat ve hizmet firmalarında görev yaptım. Taşımacılığı ve lojistiğin ihtiyaçlarını biliyorum. Sektör firmaları ile iş sırasında paydaşlık ve dostluğu birleştirecek birikim ve güven ilişkilerim var.” dedi.

Sistemin işleyişi hakkında bilgi veren Ortabaşı, “Filo Yönetim Çözümleri ile karayolu taşımacılığı yapan firmalara bütün bu hizmetleri tek cihazla sağlayan Oregon Fleet araç takip cihazının garantisi ise hizmet süresince devam ediyor.” dedi.

Ortabaşı, “Cihazı kiraladıktan sonra hat, bayi hizmeti ve teknik destek ücretsiz. Aracınızı 7/24 izleyebildiğiniz gibi geçmişe dönük rota takibi de yapma imkanınız var. Bununla beraber araç rotadan çıkarsa telefon ya da mail yoluyla bildirim alabilirsiniz. Oregon Fleet araç takip cihazı ile beraber tüm dijital takograf verilerinizi indirmeniz ise tek tıkla mümkün.” diye konuştu.

Takograf kartını Oregon’a göndermeniz yeterli

Dijital takograf verilerini indirme işleminin zorunlu hale geldiğini ve bu işlemi gerçekleştirmeyen firmalara yurtdışında büyük cezalar kesildiğini hatırlatan Bekir Ortabaşı, şunları söyledi:

“Bunun için ise şirket takograf kartınızı Oregon’a göndermeniz yeterli. Oregon, takograf kartınızı yüksek güvenlikli data merkezinde sizler için saklıyor. Size sadece verileri indirme sıklığını belirlemek kalıyor. Bununla beraber Oregon bir önemli girişime daha imza atıyor. Petrol ofisi ile Finansal Aracılık sözleşmesi imzalayan Oregon aracılığı ile DBS’ye gerek duymadan vadeli yakıt alabiliyorsunuz. Başta Oregon ortaklarına ve müşterilerine daha sonra diğer uluslarası nakliyeciler ve yurtiçi nakliyeciler bu hizmetten faydalanabilecek. Bu hizmetlerin beraberinde Taşıt tanıma sistemi, Sürücü tanıma modülü, Motor blokaj gibi tek hizmetlerle filonuzu güvence altına alabilirsiniz. Bu hizmetleri güncelleyerek ve yenileyerek yolumuza devam edeceğiz.”

Oregon,  2011 yılından bugüne lojistik firmalarına NCTS transit çözümleri sunuyor. Oregon NCTS sistemi, Türkiye, AB ve EFTA ülkeleri ile İngiltere, Sırbistan ve Makedonya gümrük idarelerine T ( TR, T1, T2, T-) teminatlı gümrük transit beyanlarını ve AB Giriş Özet beyanlarını (ENS) online sunabilen sistem sağlıyor. Oregon sistemi, Türkiye, Almanya, Bulgaristan, Romanya, Makedonya, Sırbistan, Polonya ve İtalya gümrük idarelerine doğrudan, diğer NCTS gümrük sistemlerine ise endirekt olarak beyanname gönderebiliyor, yakıt yönetimi ve KDV iade hizmetleri, CRM ve finans yönetimi gibi hizmetler de verebiliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN