UND’nin İstanbul’daki iftar yemeği geniş katılımla gerçekleşti

29 Mayıs 2019
UND’nin İstanbul’daki iftar yemeği geniş katılımla gerçekleşti

UND’nin geleneksel İstanbul iftar yemeği çok sayıda UND üyesi nakliyeci ve davetlilerin katılımıyla yapıldı.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin (UND) geleneksel iftar yemeği 28 Mayıs Salı akşamı Crown Plaza İstanbul Asia Hotel’de  Ford Trucks’ın sponsorluğunda gerçekleştirildi. İftar yemeğine UND üyesi nakliyeciler geniş katılım gösterdi.

UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve Hizmet İhracatçıları Birliği Başkanı İlker Aycı, Turkish Cargo Genel Müdürü Türk Hava Yolları’nın Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, TOBB UND Lojistik Yatırım AŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Uylukçu‘nun yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, Ford Trucks Pazarlama Stratejik Planlama Müdürü Bahattin Topçu, Ford Otosan Satış Operasyonları Müdürü Emine Coşkun ve Ford Trucks ekibi de iftar yemeğindeydi.

“Bu sektörde 42 yıldır varım ve bununla gurur duyuyorum.” 

UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çok önemli bir dönemden geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

“Son 6 yılda önceliği ekonomi olmayan bir dönem yaşadık. Özellikle coğrafyamızda birçok oyunlar oynandı. Doğal olarak tüm kamu kurumları kendi iç işlerine ve siyasetine odaklandı. Önümüzdeki 4 yılda sadece ekonomiye odaklanacağımız bir dönem başlayacak. Birçok sorunumuz, derdimiz var. Bunun için de yapacak çok işimiz var. Rekabette geri kalmak istemiyoruz. Biliyoruz ki bu sektör sadece bir sektör olarak değil Türkiye’nin performansını etkileyen, onun gelişimi ve daha iyiye taşınması için ihtiyaç olan yetkinlikleri taşıması gereken bir sektör. Bunu yapabilmek için yine yan yana gelip, yine birlikte konuşmak lazım.”

“Biz sadece Türk mallarını ihraç etmiyoruz. Herhangi bir şey satmadan, beynimizin ve bileğimizin gücüyle Türkiye’ye döviz getiriyoruz. Turizmden sonra en fazla döviz getiren sektör hizmet ihracatıdır.” diyen Nuhoğlu, sektörün 2023 yılında 50 milyar dolar döviz getirme hedefi olduğunu belirterek, bu hedefin stratejik planlamalar doğrultusunda belirlendiğini kaydetti. Çetin Nuhoğlu, uluslararası taşımacılık sektöründe 42 yıldan bu yana yer almaktan gurur duyduğunu ifade etti.

İftar yemeğinde yapılan sunumla davetlilere Yeni Ford F-Max hakkında detaylı bilgiler verildi.

Nuhoğlu’ndan Ford Trucks F-Max’e övgü:

“Bu sefer oldu, gerçekten tebrik ediyorum…”

İftar yemeğinde sergilenen Ford Trucks’ın yeni çekicisi F-Max’in başarısını takdir eden Çetin Nuhoğlu, “Ford Trucks’la çok gururlandım.” dedi.

Nuhoğlu, “F-Max, yüzde 90’ı aşan yerlilik oranıyla Türk malı olarak yapılan, yurtiçinde kullanılan ve ihraç edilen bir araç. Ford Trucks F-Max, 2019 yılında 7 tane uluslararası markayı geçerek Uluslararası Yılın Kamyonunu ödülünü aldı. Emeği geçen tüm arkadaşlara sektörüm adına teşekkür ediyorum. Bu kamyonu Türk işçisi ve mühendisi yaptı. Bugün tüm dünyada dolaşıyor. Bu ürün Türk işçisinin, mühendisinin alın teriyle üretildi ve bu son derece gurur vericidir.” diye konuştu.

Diğer gurur verici bir markanın THY olduğunu söyleyen Nuhoğlu, “THY gurur duyduğumuz bir yapı ve gerçekten tartışılmaz. Ben sıkça seyahat ederim ve bir çok konuğum olur. Hepsinin ortak görüşü, gerçekten THY çok iyi. Marka olmak yeterli değil, hizmet kalitesiyle sürdürebilmek önemli. Bu da ciddi bir ekip çalışması ve liderlik gerektiriyor.” dedi.

İftar yemeğinde nakliyecilere hitap eden Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören, “Sizler sektöre yön veren lojistiğin büyüklerisiniz. Lojistikte aldığınız kararlarla derneğiniz vasıtasıyla Türkiye’ye yön çiziyorsunuz. Bizler de bu büyük topluluğu Ford’un en büyük aracı F Max’le buluşturmak istedik. Mayıs ayı boyunca 8 noktada 2 bin 500 sektör insanıyla buluştuk  ve sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunduk, sizlerin görüşlerini aldık. Aracımızı beğeninize sunduk. Sizler, Türkiye’ye, sektöre ve lojistiğe yatırım yapmaya devam ediyorsunuz ve çaba harcıyorsunuz. Bizler de sizlere, sektöre, Türkiye’ye ve Türkiye ihracatına destek olmak için aracımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Avrupa ve uluslararası kapsamdaki diğer servis ağımız ve yeni aracımızın geliştirilmesi tüm hızıyla devam etti. Yeni F-MAX ortaya çıktı. Bize güvendiğiniz ve bundan sonra da vereceğiniz destek için sizlere şimdiden teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN