UTİKAD’ın isim açılımı değişiklik önerisi kabul edilmedi

15 Eylül 2021
UTİKAD’ın isim açılımı değişiklik önerisi kabul edilmedi

UTİKAD 38. Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda UTİKAD isminin Lojistik Hizmet Üretenler Derneği olarak değiştirilmesi görüşüldü. 238 kişinin katıldığı genel kurulda tüzük değişikliği için üçte iki çoğunluğun sağlanamaması sebebiyle reddedildi.

Geçmişten Geleceğe Platformu adına tüzük değişikliğini değerlendiren Dr. Kayıhan Özdemir Turan, UTİKAD isminin Lojistik Hizmet Üretenler Derneği olarak değiştirilmesini talep etti. 1999 yılında derneğin adında vizyoner bir değişiklik yapıldığına dikkat çeken Turan, “2063 tane TİO firması var. O zaman derneğimizin üyeliğine TİO belgelileri alırdık. Korkmayın! Biz hata yapmayacağız. Karayolcunun, gümrükçünün TİO’cuları alt edeceğini düşünmüyorum.” şeklinde konuştu.

UTİKAD Eski Başkanı Turgut Erkeskin, isim değişikliğinin derneği yanlış bir yöne kaydıracağını belirterek, “Geçmişte yazılım firmalarını almamız da yanlıştı. Kullandığımız araçların, lastik üreticilerini de aramıza almamız gerekebilir.” görüşünü savundu.

SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya, isim değişikliğinin gerekçesiyle ilgili görüşlerini aktardı. UTİKAD bünyesinde ayrıştırılmış çalışma grupları olduğunu söyleyen Kaya, önerilen isim değişikliğiyle birlikte daha kapsayıcı bir durum söz konusu olacağını savundu.

UTİKAD eski Başkanı Kosta Sandalcı ise 36 yıldır dernek için taşımacılığın uluslararası taşımacılık olarak olduğunu vurguladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN